בעקבות מחדל המורים המחליפים: פנייה לשר החינוך נפתלי בנט

בעקבות פרשת המורה הפדופיל ותחקיר ההמשך של "ידיעות אחרונות", אשר חשף את הקלות הבלתי נסבלת בה מורים מחליפים נכנסים לכיתות בלי להוכיח רקורד מתאים על היעדר פגיעות מיניות: פנייה של מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע, אורית סוליציאנו, לשר החינוך נפתלי בנט: "אני קוראת לך לעשות בדק בית כולל".

 

12 ביוני 2017

לכבוד

נפתלי בנט

שר החינוך

משרד החינוך

כבוד שר החינוך שלום רב,

 

הנדון: תחקיר ידיעות אחרונות "מחדל המורים המחליפים"(מה- 12.6.2017)

אני פונה אליך בשם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, ארגון הגג של תשעת מרכזי הסיוע הפועלים ברחבי הארץ הפועל למיגור תופעת האלימות המינית בישראל, בעקבות התחקיר שהתפרסם היום בידיעות אחרונות "מחדל המורים המחליפים".

מהתחקיר מצטיירת תמונת מצב שערורייתית המחייבת עריכת בדק בית כולל במערכת החינוך לאור הקלות הבלתי נסבלת שבה יכול מורה מחליף להיכנס לבית ספר, ללא תעודות וללא הוכחה שאין לו רקורד של עבירות מין בעברו.

מהתחקיר עולה כי כל סטודנט יכול למעשה להיקלט כמורה מחליף, מבלי אפילו להוכיח שאין לו היסטוריה של עבירות מין. גם אם בתי הספר טורחים לבקש תעודה, הם אינם מודעים שעליהם לבקש תעודה ספציפית המעידה על עבר נקי מעבירות מין, אלא מסתפקים בבקשה של תעודת יושר שכאמור, אינה מעידה על עבר נקי מעבירות מין. כפי שנחשף רק לאחרונה, גם פדופיל שכרגע מתנהלים הליכים נגדו, אך עדיין לא הורשע – יכול בקלות לקבל תעודת יושר.

תמונת המצב כפי שעולה בתחקיר מהווה הפקרה שערורייתית של ילדינו ומעידה על  זלזול קיצוני מצד מנהלי בתי הספר בנהלים הקיימים ותחושה שהכל פרוץ.

אני קוראת לך לעשות בדק בית כולל בהתנהלות בתי הספר, לקבוע נהלים ברורים לאופן בו מקבלים מורה חדש ולדרוש שיהיה פיקוח קפדני על אכיפת הנהלים כך שבית הספר יהיה מקום מוגן עבור תלמידיו ותלמידותיו.

אבקש לקבל עדכון לגבי התמודדות המשרד עם הנושא,

בכבוד רב,

אורית סוליציאנו

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית

מיקומך באתר:איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית>פרסומים>הודעות לעיתונות>בעקבות מחדל המורים המחליפים: פנייה לשר החינוך נפתלי בנט