התנדבות במרכז סיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית תאיר - שפלה

למתנדבות ב'תאיר' תפקיד מרכזי במערך הסיוע של המרכז.

ההתנדבות במרכז מתבצעת במספר דרכים: התנדבות בקו החירום הטלפוני, קיום פגישות סיוע עם נפגעות תקיפה מינית, וליווי נפגעות בהליך המשפטי, ולשירותים שונים בקהילה (כגון: בתי חולים, ועדה לסל שיקום של המוסד לביטוח לאומי, וכד').

קו החירום מאויש על ידי המתנדבות 24 שעות ביממה, במהלך כל השנה. הסיוע שמגישות המתנדבות לפונות/ים בקו הסיוע נעשה מתוך גישה לא שיפוטית, שמירה על אנונימיות, ובמטרה להיענות לכל פונה על פי צרכיה ורצונה.  

המתנדבות מתחייבות לחמש שעות שבועיות בממוצע של התנדבות על קו החירום הטלפוני.

במהלך כל השנה זוכות המתנדבות לליווי והדרכה אישיים וקבוצתיים, כמו גם למפגשי השתלמות מקצועיים הכוללים תכנים מזוויות שונות להתבוננות בפגיעה מינית כתופעה חברתית (סוגיות חברתיות ומשפטיות הנוגעות לתופעה, כמו גם דרכי טיפול).

ההתנדבות מותנית בהשתתפות בקורס הכשרה ממיין, בן חצי שנה. 

הנושאים הנלמדים בקורס:  מין ומגדר כחלק מהומניזם; אלימות מינית ומיתוסים; פגיעה מינית בילדות וגילוי עריות; הפרעת דחק פוסט-טראומטית וההשלכות של פגיעה מינית; סוד ובדידות; מטרות, הנחות יסוד, עקרונות וטכניקות סיוע; המשטרה והחוק, חוק ומשפט; ופגיעה מינית בגברים. הקורס משלב מספר רב של סימולציות לרכישת כלים להתמודדות עם סיטואציות שונות העולות בשיחות עם פונות/ים לקו.

 

לפרטים נוספים על קורס ההכשרה הקרוב: רכזת התנדבות - volunteer@tair1202.org.

התנדבו במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית - תאיר

אנו שמחות מאוד כי ברצונך להצטרף אלינו!
למרכז הסיוע דרושים מתנדבים ומתנדבות במגוון תחומים, ונשמח שתספר/י לנו קצת על עצמך, כדי שנוכל למצוא את ההתנדבות המתאימה לך ביותר.

פרטים אישיים:

תחומי עניין והתנדבות ומידע נוסף:

מיקומך באתר:התנדבות>התנדבות>

עקבו אחרינו בפייסבוק

פעילות המרכז

קראו על הפעילויות השונות במרכז סיוע תאיר