התנדבות ואקטיביזם בתהל - מרכז הסיוע לנשים וילדים דתיים

אנו מזמינות אותך לקחת חלק בעשייה המשמעותית הנעשית במרכזי הסיוע השונים בארץ. המרכזים מופעלים בעיקר על ידי מתנדבות ומתנדבים אשר מובלים מתוך שאיפה להעניק מענה אמיתי ומכיל לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ומתוך הרצון למגר את תופעת הפגיעות המיניות ולייצר שינוי חברתי בנושא בחברה הישראלית.

במרכזי הסיוע קיימים שני מסלולי התנדבות- התנדבות בקו החירום והתנדבות במחלקת החינוך. על מנת להתנדב, הן בקו הסיוע והן בהנחיית סדנאות במחלקות החינוכיות, יש לעבור הליך קבלה והכשרה המורכבים מראיון אישי וסדנה תהליכית.

כל מרכז סיוע מקיים קורסי הכשרה בהתאם לצרכים הספציפיים שלו. על מנת ללמוד על קורס ההכשרה הקרוב פנו ישירות למרכז הסיוע הקרוב למקום מגוריכן/ם באמצעות חיוג למספר החירום 1202 מכל טלפון ומכל מקום בארץ .

קו החירום:

תפקיד המתנדב/ת בקו החירום הנו להעניק תמיכה באמצעות הקשבה, גילוי אמפתיה, ללא שיפוטיות ותוך שמירה על דיסקרטיות. המתנדבות והמתנדבים עוברים קורס הכשרה ייעודי אשר בו לומדים ומעמיקים בעקרונות הסיוע, ורוכשים כלים להתמודדות עם סיטואציות שונות העולות בשיחות עם נפגעות ונפגעים.

קו הסיוע מאויש על ידי מתנדבות/ים במשך 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה. כל אישה מעל גיל 23 מוזמנת להציג את מועמדותה להתנדבות בקו הסיוע, וכל גבר מעל גיל 23 יכול להציג את מועמדותו לקו הסיוע לגברים.

חינוך:

מחלקות החינוך של מרכז סיועי מעבירות למעלה מאלף סדנאות בשנה במסגרות שונות, ביניהן: בתי ספר, פנימיות, הוסטלים ומקומות עבודה. מרבית הסדנאות מתקיימות בבתי ספר ממלכתיים על יסודיים. המתנדבות והמתנדבים עוברים קורס הכשרה אשר בסופו מוסמך/ת המתנדב/ת להעביר סדנאות למניעת אלימות מינית בבתי ספר. הקורס משלב תכנים מרכזיים על תקיפה מינית, מיניות בני נוער ועולמם הפנימי של ילדים ומתבגרים.

מכורה להפגנות? חיית פייסבוק? הצטרפו אלינו!

נשמח לשותפות ושותפים שלא מפחדות/ים להחזיק מגפון בהפגנה, להפיק ארוע, ולעזור לנו עם העבודה ברשתות החברתיות. רוצות/ים להצטרף לפעילויות שטח? כתבו לנו ל:

התנדבו במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית - תהל

אנו שמחות מאוד כי ברצונך להצטרף אלינו!
למרכז הסיוע דרושים מתנדבים ומתנדבות במגוון תחומים, ונשמח שתספר/י לנו קצת על עצמך, כדי שנוכל למצוא את ההתנדבות המתאימה לך ביותר.

פרטים אישיים:

תחומי עניין והתנדבות ומידע נוסף:

מיקומך באתר:התנדבות>התנדבות>

עקבו אחרינו בפייסבוק

פעילות המרכז

קראו על הפעילויות השונות במרכז סיוע תהל