התנדבות במרכז סיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ירושלים ע''ש לינדה פלדמן

אנו מזמינות אותך לקחת חלק בעשייה המשמעותית הנעשית במרכזי הסיוע השונים בארץ. המרכזים מופעלים בעיקר על ידי מתנדבות ומתנדבים אשר מובלים מתוך שאיפה להעניק מענה אמיתי ומכיל לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ומתוך הרצון למגר את תופעת הפגיעות המיניות ולייצר שינוי חברתי בנושא בחברה הישראלית.

במרכז הסיוע בירושלים קיימים שני מסלולי התנדבות- התנדבות בקו החירום והתנדבות במחלקת החינוך. על מנת להתנדב, הן בקו הסיוע והן בהנחיית סדנאות במחלקות החינוכיות, יש לעבור הליך קבלה והכשרה המורכבים מראיון אישי וסדנה תהליכית.

מרכז הסיוע מקיים קורסי הכשרה המותאמים לכל מחלקה בנפרד. על מנת ללמוד על קורס ההכשרה הקרוב פניי ישירות לרכזת הרלוונטית באמצעות השארת פרטים במספר 02-6255558 או פנייה במייל ישירות לרכזת כלדלהן.

קו החירום

תפקיד המתנדב/ת בקו החירום הנו להעניק תמיכה באמצעות הקשבה, גילוי אמפתיה, ללא שיפוטיות ותוך שמירה על דיסקרטיות. המתנדבות והמתנדבים עוברים קורס הכשרה ייעודי אשר בו לומדים ומעמיקים בעקרונות הסיוע, ורוכשים כלים להתמודדות עם סיטואציות שונות העולות בשיחות עם נפגעות ונפגעים. קו הסיוע מאויש על ידי מתנדבות/ים במשך 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה. כל אישה מעל גיל 23 מוזמנת להציג את מועמדותה להתנדבות בקו הסיוע, וכל גבר מעל גיל 23 יכול להציג את מועמדותו לקו הסיוע לגברים.

בכדי להתנדב אצלנו ישנם כמה תנאים:

  1. נשים המעוניינות להתנדב צריכות להיות מעל גיל 25.
  2. על כל אחת שרוצה לקחת חלק צריכה לעבור קורס הכשרה של 18 מפגשים (כל מפגש הוא בין 3-4 שעות). מועדי קורסי ההכשרה אינם קבועים ויפתחו לפי הצורך של המרכז.
  3. לאחר הקורס, מסגרת ההתנדבות כוללת משמרת בת 3 שעות בשבוע, מפגש של הדרכה קבוצתית אחת לחודש, משמרות לילה ומשמרות בסופ"ש ובחגים. כמו כן מתקיימים אירועים שונים של המרכז, השתלמויות והכשרות אליהם מוזמנות המתנדבות.
  4. התחייבות לשנתיים.  

להתעניינות והמשך מידע אנא פני לרות דולינג'ר, רכזת מתנדבות הקו volunteers@jrcc1202.org.

 

מחלקת החינוך

המחלקה החינוכית של מרכז הסיוע בירושלים היא תוצר של חשיבה מעמיקה, שנועדה לקדם מניעת תופעת הפגיעה המינית בחברה הישראלית. זוהי תופעה שנוכחת בספירה הציבורית והפרטית, החל מהתבטאויות ברשתות החברתיות, וכלה בפגיעות ביחסים האינטימיים שבין אדם/אישה לחברו/תה. כחלק ממטרה זו, מתנדבות ומתנדבי המרכז מנחים סדנאות לבני נוער בבתי ספר חילוניים בירושלים ובסביבתה. הסדנאות מיועדות לכיתות ז-יב ומועברות על ידי 2 מנחות/ים לקבוצות קטנות של 15-16 חבר'ה, ועוסקות באלימות ופגיעה מינית. המטרות העיקריות הן לעודד שיח על הנושא הזה ולעודד פניה לסיוע במקרה של פגיעה. במחלקה החינוכית מתנדבות נשים לצד גברים בין היתר ע''מ לשקף מערכות יחסים בריאות בין המגדרים בפני בני נוער וצעירים. 

 על מנת להתנדב מטעם המרכז יש לעמוד במחויבויות הבאות:

 הכשרה

  • השתתפות בקורס הכשרה בן 15 מפגשים (2 מפגשים בשבוע) של 3.5 שעות כל אחד. ישנה ציפייה ודרישה להגיע לכל המפגשים.
  • הקורסים מתחילים באוגוסט-ספטמבר, ונמשכים כחודשיים וחצי.

במהלך השנה

  • מחויבות לשנת פעילות מלאה החל בסוף הקורס ועד סוף יוני
  • הנחיה בכיתות – מינימום של 3 פעמים בחודש, בבקרים (08:00-13:00) בימים א-ה (יש מעט מאוד סדנאות בימי ו')
  • השתתפות במפגש הדרכה קבוצתי במרכז הסיוע. המפגשים נערכים פעם בשלושה שבועות, בימי ג', בשעות 20:30-22:00.

מוזמנות/ים ליצור קשר:      מיה בירן 052-4224605 schools@jrcc1202.org 

                                    עלמה כנס 052-4224603 education@jrcc1202.org

 

ניו מדיה, אירועים ואקטיביזם

מרכז הסיוע שמח לקבל אליו בכל עת מתנדבות ומתנדבים המעוניינים לסייע לנו בניראות ברשת, סיוע בעיצוב גרפי לאירועים שונים, סיוע בתכנון ותפעול אירועי התרמה, ירידי התרמה ועוד. למעוניינות ולמעוניינים ניתן לפנות לרכזת קשרי הקהילה community@jrcc1202.org

התנדבו במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית - ירושלים

אנו שמחות מאוד כי ברצונך להצטרף אלינו!
למרכז הסיוע דרושים מתנדבים ומתנדבות במגוון תחומים, ונשמח שתספר/י לנו קצת על עצמך, כדי שנוכל למצוא את ההתנדבות המתאימה לך ביותר.

פרטים אישיים:

תחומי עניין והתנדבות ומידע נוסף:

מיקומך באתר:התנדבות>התנדבות>