התנדבות ואקטיביזם במרכז סיוע לנפגעות ולנפגעי אלימות ותקיפה מינית בנגב

קורס הכשרת מתנדבות עבור מתן מענה בקו הסיוע 1202 וליווי נפגעות ונפגעים

במסל"ן פועלות כ- 250 מתנדבות מסורות המהוות את הלב הפועם של העמותה. תחומי ההתנדבות הם מגוונים וכל מתנדבת יכולה למצוא את התחום המעניין אותה.

מתנדבות קו החירום - קו החירום של מסל"ן (1202) פועל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה בשמונה שפות שונות. מתנדבות קו החירום הן החזית של מסל"ן: בהיותן מאיישות את הקו לאורך כל שעות היממה הן נותנות את המענה הראשוני לכל נפגע/ת הפונה לעזרה, מאזינות, מחזקות, מעודדות ואם יש צורך מופנות להמשך טיפול של הצוות המקצועי של מסל"ן.

מתנדבות הליווי - המתנדבות מלוות את הנפגעות/ים להגשת תלונה במשטרה, לבדיקות בבתי החולים, לדיונים בבתי משפט וברבנות, ועוד. הליווי, המתבצע בכל שעות היממה על פי הצורך, נועד לחזק את ידי הנפגע/ת מתוך כוונה להעניק את התחושה שהיא/הוא אף פעם לא לבד.

קורס ההכשרה עבור מתנדבות קו החירום והליווי מתקיים מדי שנה ואורך כשמונה חודשים. הקורס מעניק למתנדבות ידע נרחב בנושא וכן כלים למתן מענה מכיל, תומך ומקצועי.

דרישות התפקיד: מעל גיל 25, יכולת הקשבה ואמפתיה, חיבור אידיאולוגי לנושא, פתיחות ללמידה, נכונות להתנדב לפחות 3 שעות שבועיות, התחייבות לשנה התנדבות מסיום הקורס.

המתאימות יעברו קורס הכשרה שבועי בן 30 מפגשים, על-ידי מיטב נשות ואנשי המקצוע בתחום של פגיעה מינית.

תכנים מרכזיים הנלמדים בקורס: היסטוריה של התנועה הפמיניסטית; פוליטיקה של אלימות כלפי נשים; מיתוסים ומציאות בתחום הפגיעה המינית; הטרדה מינית במקום העבודה; פגיעה מינית כתופעה חברתית; תגובות נפגעת; הפרעת דחק פוסט-טראומטית ודיסוציאציה; גילוי עריות - מחיר של שתיקה ומחיר של חשיפה; פגיעה מינית בילדים - סימני איתור וזיהוי; פגיעה מינית בגברים; אלימות במשפחה; זנות ופגיעה מינית; טראומה משנית ותקשורת בינאישית; עקרונות סיוע.

עלות הקורס: 300 ₪.

הקורס מתקיים בבית מסל"ן, רח' הרב הרצוג 30 באר-שבע.

להגשת מועמדות יש לשלוח קורות חיים לפקס: 08-6421315 או למייל: mitnadvot@maslan.org.il

לפרטים נוספים: חנה רוזנפלד - רכזת מתנדבות- 0526216044

 קורס הכשרת מנחות ומנחי חינוך

במסל"ן מחלקת חינוך, מניעה והסברה העוסקת בהעלאת המודעות לתופעות האלימות והאלימות הנפוצות בכל רבדי החברה ויחד עם זאת מפתחת ומנגישה לקהלים השונים כלים ומיומנויות להתמודדות, למניעה, לזיהוי ולאיתור של ביטוייה והשלכותיה של האלימות המינית. אנו מאמינים, כי ניתן לצמצם את ממדי תופעת האלימות המינית על ידי שינוי חברתי, חינוכי והסברתי. שינוי זה יבוא דרך דיון פתוח וחופשי בנושאים השונים הקשורים באופן ישיר ועקיף לנושא התקיפה המינית כתופעה חברתית. סדנאות, הרצאות, ימי עיון ועוד מועברים על ידי מנחות ומנחי החינוך של מסל"ן למגוון אוכלוסיות: בתי-ספר, מקומות עבודה, אנשי מקצוע, חינוך בלתי פורמאלי, צוותי חינוך, צבא ועוד, תוך התאמת התוכן למגוון הקהלים והגילאים.

קורס הכשרת מנחות ומנחי חינוך של מסל"ן מכשיר את משתתפיו להנחיית סדנאות וקבוצות בתחום האלימות והאלימות המינית. הסדנאות פרוסות בכל רחבי אזור הדרום ומיועדות לקהל יעד רחב- החל מהגיל הרך ועד לגיל הזהב.

מי שיימצאו מתאימים לתפקיד יעברו קורס הכשרה שבועי בן 20 מפגשים, על-ידי מיטב נשות ואנשי המקצוע בתחום של פגיעה מינית והנחיית קבוצות. סיום הקורס מקנה תעודה והשתלבות בהנחיית סדנאות מסל"ן כפרילנס/חלקי משרה.

דרישות התפקיד:

ניסיון בהדרכת קבוצות- חובה!

תואר ראשון

מעל גיל 25

חיבור אידיאולוגי לנושא

מינימום התחייבות לשנה

מגורים בבאר שבע והסביבה כשנה לפחות מסיום קורס ההכשרה

פניות למינימום 2 בקרים בשבוע להעברת סדנאות.

הקבלה לקורס מותנית בראיון אישי ובהשתתפות במרכז הערכה לצורך מיון

תכנים מרכזיים הנלמדים בקורס: היכרות עם מסל"ן ועם פעילות מחלקת חינוך, מניעה והסברה; מגדר ופמיניזם; פגיעה מינית כתופעה חברתית; מיתוסים ואמת על פגיעה מינית; פגיעה מינית בילדות בתוך ומחוץ למשפחה; פגיעה חד פעמית ופגיעה מתמשכת; טראומה ופוסט-טראומה; תגובות נפגע/ת; חוק חובת דיווח; ההליך המשפטי- מפגש בין צרכי הנפגע/ת לצרכי הממסד; מסל"ן ברצף הטיפול בנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ואלימות; הטרדה מינית במקום העבודה; היכרות עם מערך הסדנאות לגילאי בית-ספר יסודי, חטיבת ביניים ותיכון: סודות, נגיעות וגבולות, לחץ חברתי ואונס קבוצתי, גבריות ונשיות, חיזור אלים וזוגיות בריאה, תחום אפור וקשר בטוח; עקרונות הסיוע במסגרת סדנאות חינוך, מניעה והסברה; מיומנויות הנחיה.

הקורס מלווה לכל אורכו בסימולציות ובתרגילי חובה  

עלות הקורס: 200 ₪.

הקורס מתקיים בבית מסל"ן, רח' הרב הרצוג 30 באר-שבע.

להגשת מועמדות יש לשלוח קורות חיים לפקס: 08-6421315 או למייל: hinuch@maslan.org.il

לפרטים נוספים ניתן לעו"ס חופית פרץ- מנהלת מחלקת חינוך, מניעה והסברה בטלפון 052-6216012

ארועים

ימי עיון ו"קפה נושא"

מדי שנה אנו מקיימות מספר ימי עיון מקצועיים בנושאים שונים הפתוחים לאנשי מקצוע כמו גם לקהל הרחב. כמו כן, אחת לחודש, מתקיימים במסל"ן מפגשי הלמידה "קפה-נושא", הפתוחים לקהל הרחב וכוללים הרצאות של מרצים מומחים באחד מתחומי התוכן הנוגעים לפעילותינו לצד כיבוד קל באווירה ביתית.

אם אתן/ם מעוניינות/ים לקבל עדכונים שוטפים על אירועים של ימי עיון ו"קפה נושא" הירשמו אצל עדי בטלפון 08-6422626 (שלוחה 0) או במייל: office@maslan.org.il.

התנדבו במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית - מסל"ן

אנו שמחות מאוד כי ברצונך להצטרף אלינו!
למרכז הסיוע דרושים מתנדבים ומתנדבות במגוון תחומים, ונשמח שתספר/י לנו קצת על עצמך, כדי שנוכל למצוא את ההתנדבות המתאימה לך ביותר.

פרטים אישיים:

תחומי עניין והתנדבות ומידע נוסף:

מיקומך באתר:התנדבות>התנדבות>