אודות איגוד מרכזי הסיוע

רקע, חזון ומטרות

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית נוסד בשנת 1990 כארגון גג, המאגד תחתיו תשעה מרכזי סיוע מקומיים. זהו הארגון היחיד בישראל שמטרתו המרכזית היא מאבק באלימות מינית.

מרכזי הסיוע פועלים ברמה הפרטנית, ומספקים תמיכה רגשית עבור קורבנות אלימות מינית; וכן ברמה האזורית, בהעלאת מודעות וחיזוק הקשרים עם הקהילות בתוכן הם יושבים.

משימתנו היא להלחם באלימות המינית ברמה הארצית, על ידי השמעת קולם המושתק של הנפגעות והנפגעים.

הישגי איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בישראל

האיגוד ותשעת מרכזי הסיוע החברים בו הם ארגוני שינוי חברתי בין החזקים והמשמעותיים ביותר בישראל ובזכות פעילותם ארוכת השנים הם הצליחו ליצור שינוי משמעותי במודעות הציבורית ובהתייחסות של הממסד לתופעת האלימות המינית. האיגוד הצליח לבסס שיתופי פעולה עם כל הגורמים המקצועיים העוסקים בנושא של אלימות מינית במערכת אכיפת החוק במדינת ישראל: הפרקליטות, משטרת ישראל, משרד המשפטים והמחלקה לחקירות שוטרים. האיגוד מקיים עם גורמים אלו קשרי עבודה ושוטפים והכשרת מקצועיות במטרה להרחיב את הידע על מאפייני הפגיעה המינית וייניה הייחודיים של הפגיעה המינית במטרה למזער פגיעה בנפגעות.

תרומות

אנו שמחות מאוד שהגעת אלינו ושברצונך להצטרף לפעילות, לתרום או להתנדב ועל ידי כך לסייע לנו במשימתנו החשובה - מיגור האלימות המינית בחברה הישראלית.

אלימות מינית היא תופעה מושתקת בחברה הישראלית, וקולותיהן של הנפגעות והנפגעים עודם לא נשמעים דיים בזירה הציבורית. קיימת בורות נרחבת, בקרב הציבור ומקבלי ההחלטות כאחד, באשר למקורותיה של התופעה ולמימדיה העצומים. פעילותנו היא משמעותית ביותר על מנת להשמיע את קולם של אלו שמתקשות ומתקשים להתלונן, ולפעול למניעת ומיגור התופעה.

מיקומך באתר:אודות>אודות האיגוד>