מיקומך באתר:שירותים>שירותי סיוע>ליווי בהליך הפלילי>ליווי בהליך הפלילי

ליווי בהליך הפלילי

מחלקת הליווי במרכז הסיוע נועדה לגשר בין עולם המשפט לעולם הפגיעה המינית. במסגרת הפרויקט מרכז הסיוע מעניק שירותים הן לא/נשים שנפגעו מינית והן למערכות אכיפת החוק.

שירותים לפונות/ים – ההליך הפלילי הוא לרוב הליך ארוך, קשה, מתסכל, חודרני ותובעני, שדורש אורך רוח, כוחות ותמיכה. מרכז הסיוע מציע תמיכה נפשית וליווי פיזי לכל פונה שרוצה בכך. הליווי אפשרי לאורך כל ההליך הפלילי: החל במתן מידע על ההליך והמשמעויות של הגשת תלונה; ליווי לבית החולים, למשטרה, לפרקליטות ולבית המשפט; עזרה בבירור מצב התיק; סיוע בכתיבת ערר.

הליווי כולל תמיכה וסיוע בהתמודדות הנפשית עם התכנים והתחושות שעולים לאורך ההליך. אלמנט התמיכה משמעותי עוד יותר במקרים בהם המרכז מהווה את מערכת התמיכה היחידה שיש לפונה.

מתן שירותים למערכות אכיפת החוק – המרכז עובד בשיתוף עם חוקרות/ים, פרקליטות/ים ושופטות/ים במטרה לתת הסבר מקצועי למצבה הנפשי של הנפגע/ת והשלכותיו על התפקוד בהליך הפלילי. מתן ההסבר נעשה באופן ספציפי למקרה מסוים ובאופן תיאורטי במסגרת השתלמויות וימי עיון המרחיבים את היריעה על ההקשרים החברתיים, המגדריים והפסיכולוגיים של התקיפה המינית.

אנחנו מאמינות/ים כי מפגש חיובי של הנפגע/ת עם מערכת החוק והמשפט יכול להפוך את ההליך הפלילי לחלק משמעותי בתהליך השיקום. לשם כך חשוב לגשר בין שני עולמות התוכן, לייעל את התקשורת בינם ולחזק את מעמד הנפגע/ת בהליך, כחלק מתהליך העצמה והחזרת האמון.

לליווי בהליך הפלילי ולמידע נוסף ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון: 1202-נשים, 1203-גברים, או במיילים:

ליווי לבית חולים ולמשטרה – מירה  melava@ta1202.org

ליווי לפרקליטות ולבית המשפט – לילך  law@ta1202.org

למידע נוסף על בדיקה רפואית לחצו כאן

למידע נוסף הליך הגשת התלונה לחצו כאן

למידע נוסף על העברת התיק לדיון בפרקליטות וההליך המשפטי לחצו כאן