פרויקט התיעוד

במרכז סיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ת"א נמצא ארכיון ייחודי בו שמורות עדויות אישיות של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית שבחרו לספר את סיפורם/ן מול שתי עדות ומצלמה. הארכיון מאפשר מרחב בטוח לסיפורים אישיים ולכאב הפרטי, ובו בעת נותן ביטוי לתופעה חברתית רחבה מאוד ומושתקת. העדויות נשמרות בתוך כספת, אינן מתפרסמות, ולא נעשה בהן כל שימוש ללא בקשה או אישור מפורשים של המתועד/ת.  


פרויקט התיעוד של מרכז סיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית תל-אביב מזמין אותך להפקיד בו את סיפורך.

למה לתעד?
כל תיעוד ותיעוד הוא עולם ומלואו וכך גם מגוון הסיבות והמטרות שמביאות כל אישה וגבר שנפגעו מינית ובחרו לתעד את סיפורם/ן האישי. מעבר ובנוסף לסיבות האישיות ולמטרות השונות, הניסיון מלמד כי אצל רבים ורבות לתיעוד ולשיתוף הזכרונות יכולה להיות תרומה משמעותית בתהליך ההחלמה האישי. פרויקט התיעוד מקנה לסיפור האישי משמעות קולקטיבית, ושוזר אותו כחלק מתופעה חברתית רחבה חוצת קהילות ומגזרים.


איך זה עובד?
כל אישה וכל גבר אשר עברו פגיעה מינית ומעוניינות/ים בכך, יכולים לתעד את סיפורם/ן במסגרת הפרויקט. ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות הלינק, המייל, או קווי הסיוע (1202 ו1203) ולקבוע פגישת היכרות והכנה שלאחריה, אם ירצו, נתאם ביחד תאריך ושעה לתיעוד. הבחירה מה לעשות בעדות המצולמת היא אך ורק של מוסר/ת העדות. בין האפשרויות: שמירה בכספת ללא חשיפה כלל, מתן עותק של העדות לא.נשים לבחירת מוסר/ת העדות, שימוש בעדות לצורכי מחקר, ושימוש בעדות להפקת סרטי הסברה וחומרי הדרכה.

לרישום לפרויקט

ליצירת קשר ולברור פרטים לגבי הליך הפקדת עדות:

1202-נשים | 1203- גברים

03-6011910 - ישיר

מייל: teud@ta1202.org