דרמה תרפיה

דרמה-תרפיה: מפגשים קבוצתיים תהליכיים בשפת התיאטרון

פרויקט דרמה תרפיה במסל"ן הינו פרויקט ייחודי הנוגע בנושאים של דימוי עצמי, זוגיות בריאה, כבוד הדדי ועוד, תוך שילוב תיאוריות וטכניקות מתחום הדרמה-תרפיה והפסיכודרמה. במסגרת הפרויקט מועברות סדנאות חוויתיות וטיפוליות המעניקות לילדים, לבני נוער ולבוגרים אפשרות להשתתפות ולביטוי עצמי באמצעות דרכים מגוונות, כגון: דימויים ומטפורות, אימפרוביזציה, המחזת סיפורים וטקסטים, שימוש במסכות, כתיבה יצירתית, תיאטרון בובות וקלפים טיפוליים.

יסודות הדרמה תרפיה לצוותים מקצועיים

מטרת הקורס היא להקנות ארגז כלים של טיפול בהבעה ויצירה, תוך מתן דגש על שימוש בכלים הלקוחים מעולם התיאטרון. במסגרת המפגשים, תינתן ההזדמנות להכיר ולהתבונן במודלים תיאורטיים של הדרמה-תרפיה, הן ברמה העיונית והן ברמה הפרקטית-חוויתית. ההתנסות משלבת כלים וטכניקות לעבודה טיפולית בדרמה, כגון: עבודה עם מסכות, תפקידים וסיפורים. במסגרת הקורס, יינתן דגש על פיתוח היכולת הרפלקטיבית של המשתתפים ביחס לתהליך הדרמתי כמדיום טיפול, וכן לתהליכי למידה והבנה של תהליכים קבוצתיים ואישיים הנחווים בקבוצה.

פרויקט דרמה – תרפיה לגיל השלישי

" 8 נשים יושבות במעגל. האחת חובשת כובע טמבל. חברתה עוטה גלימה שחורה. אישה אחרת עם כתר של מלכה. כך, עם תחפושות ועזרי תיאטרון, בעזרת כניסה אל תוך מציאות פנטסטית- נפתחים בחלל החדר סיפורי חיים שהיו מקופלים בארון, סגורים היטב, במשך שנים רבות. העולם הדרמתי מעלה על פניהם של המשתתפים מסיכות תיאטרון ומסיר מנשמתם את מסיכות החיים."

מיקומך באתר:פעילות>דרמה תרפיה>