דבר המנכ"לית

ברוכות וברוכים הבאים לבית מסל"ן – הבית שלך לריפוי תמיכה וטרנספורמציה חברתית

במשך למעלה משלושה עשורים, מסל"ן מהווה מגדלור של תקווה בנגב אשר מסייע לכל אחת ואחד שחוו את האפלה של תקיפה מינית ואלימות במשפחה. המסע שלנו מרוצף במחויבות בלתי מתפשרת למען כל פניה ובהבטחה לקבלת התמיכה, השירותים והצדק המגיע/ה לכל אחת ואחד, לשינוי ולעיצוב מחדש של הנרטיב סביב העוולות החברתיות הללו.

יחד, אנו מדמיינות עולם של הרמוניה, מודעות, מנהיגות נשית, שותפות ותקווה ושואפות לחברה שיוונית שפועלת מתוך דיאלוג, כבוד, הקשבה, שונות, רצון והסכמה, הדדיות וצדק.

תיאורית השינוי של מסל"ן מבוססת על גישה כפולה. ראשית, אנו תומכות בפונות מתוך תפיסה מערכתית של 360 מעלות, במסע של מטרה ושינוי, עצמאות ושגשוג ומטפחות קהילה של ריפוי, מנהיגות ושינוי חברתי. במקביל, אנו פעולות לפירוק המבנים החברתיים המאפשרים מעשים אלו, מטפחות חינוך, מניעה והסברה להפחתת שכיחות תופעת האלימות המינית והאלימות במשפחה.

כמנכ"לית מסל"ן, אני עומדת בראשו של מסע עמוק ועדין – מסע שבו אנו מזהות ומוקירות את את הפוטנציאל הבלתי מוגבל לשינוי. מסע שמונע גם מהעצמה המופלאה שנשים מוצאות בתמיכה זו בזו. העבודה המדהימה של 300 המתנדבות והמתנדבים שלנו, בקו חם שפועל 24/7 ב-8 שפות, היא עדות לכוחה של קהילה, של אנשים שמתאחדים למען מטרה משותפת, ומציעים חבל הצלה לנזקקות ונזקקים.

אני מרגישה זכות גדולה על האפשרות להיות חלק מקהילת מסל"ן ואסירת תודה לצוות מקצועי ומעורר ההשראה ולתרומה של כל מתנדב/ת, שותף/ה ותומך/ת. המסירות שלכם מהדהדת את פעימות הלב של מסל"ן, משנה חיים ומאתגרת את השקט סביב האלימות.

עם זאת, ככל שאנו מנווטות במורכבות של משימה זו, לצערי הביקוש לשירותים שלנו כמרכז שיושב וחי בדרום, הולך וגדל (גם לאור אירועי ה 7.10), והצורך במשאבים הופך דחוף יותר. אני מזמינה אתכן/ם שותפים פוטנציאליים, בעלות/י ברית ותומכים/ות להצטרף אלינו לשליחות זו.

ביחד, נוכל להצית ניצוץ של תקווה בלב הנשים והחברה, לטפח עולם משוחרר מהאיום של אלימות ותקיפה ולבנות גשרים של תקווה הנפרשים על פני דורות ומאירים דרך לעבר מחר מכיל ושוויוני יותר.

שלכן ושלכם,

ירונה בן שלום ריצ'רדסון

מנכ"לית מסל"ן

 

 

 

 

מיקומך באתר:אודות>דבר המנכ"לית>