סיוע וליווי בתהליך

מחלקת הסיוע של מסל"ן מעניקה סיוע נרחב, תמיכה נפשית ומעשית, ליווי וייעוץ המותאמים באופן אישי לצרכים האינדיווידואליים של כל פונה. הסיוע מוענק לנפגעות ולנפגעי אונס, תקיפות מיניות, הטרדות מיניות ואלימות במשפחה ולבני משפחותיהם.

הפעלת קו סיוע וחירום 1202

הקו פועל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, ומעניק מענה ב 8- שפות. הקו מאויש על ידי מתנדבות אשר עברו הכשרה מעמיקה וממושכת.

ליווי בהליך המשפטי

ניתן קבלת ייעוץ וליווי משפטי לנפגעות ולנפגעים - החל מההתלבטות האם להגיש תלונה, דרך כל שלבי ההליך המשפטי - פלילי או אזרחי. ליווי אישי המוענק לנפגעות/ים במהלך החקירות במשטרה והטיפול בעניינן אצל הגורמים הממסדיים השונים (הפרקליטות, הביטוח הלאומי, הרבנות, בתי החולים ועוד).

ליווי לנשים יוצאות מקלט

אנו מעניקות ליווי וסיוע לנשים יוצאות מקלט, מרגע יציאתן מהמקלט ועד להשתלבותן לאורך שנים בקהילה. הליווי והסיוע לנשים כולל מתן תמיכה נפשית, מתן אינפורמציה, תיווך לקבלת טיפול, תיווך וסיוע אל מול ארגונים מסייעים נוספים ואל מול הגורמים הממסדיים (משרד הפנים, עמידר, בנקים ועוד). ההשתלבות בפרויקט היא ללא תשלום או התחייבות כספית כלשהי.

יחידה טיפולית

פגיעה מינית הינה חוויה טראומטית בעלת מאפיינים ייחודיים. השלכותיה עלולות לחלחל לכל תחומי החיים ולהזיק לתפקוד היומיומי של הנפגעים והנפגעות. הטיפול הניתן במסל"ן הינו טיפול פרטני, אשר שואף לסייע למטופלים לחוש תחושה סובייקטיבית של ביטחון, לצמצם את הסימפטומים הפוסט-טראומתיים לממדים נשלטים, להגביר את היכולת לשאת רגשות הקשורים לזיכרונות הטראומתיים, להשיג תחושה של שליטה בזיכרונות הטראומטיים כך שלא יטרידו ויפריעו לתפקוד, להבין את ההשלכות של הטראומה ולשלב את לקחי העבר בחיים בהווה, לקדם תחושת ערך עצמי חיובי, להגביר את היכולת ליהנות ולקיים מערכות יחסים בריאות. כמו כן, מסל"ן מפעילה קבוצות טיפוליות לנפגעות תקיפה מינית ולהורים אשר ילדיהם נפגעו.