מיקומך באתר:פרסומים>פרסומים נוספים>קטלוג התערוכה 'נראים' - גברים נפגעי אלימות מינית שוברים שתיקה

קטלוג התערוכה 'נראים' - גברים נפגעי אלימות מינית שוברים שתיקה

תערוכת "נראים" היא פרי יזמה של האמנית והצלמת אליסיה שחף בשיתוף קו סיוע לנערים ולגברים נפגעי תקיפה מינית, במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית תל אביב.     

תערוכת "נראים" היא פרי יזמה של האמנית והצלמת אליסיה שחף בשיתוף קו סיוע לנערים ולגברים נפגעי תקיפה מינית, במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית תל אביב.     

1 מכל 6 גברים נפגע מינית במהלך חייו, נתון הנעלם מהעין הציבורית ומודר מהשיח אודות פגיעה מינית. גברים אלה שנפגעו בילדותם או בבגרותם, משלמים מחיר נפשי כבד בשל התביעה לעמוד בציפיות החברה מהם כגברים.

תערוכת "נראים" מציגה 19 צילומי תקריב בשחור לבן, של גברים נפגעי אלימות מינית המציגים עדות דוממת, ללא מילים לחוויה הטראומתית אותה הם נושאים בגופם ובנפשם. התערוכה מבקשת להפוך את היוצרות- מאובייקט שמותר לעשות בו מעשים איומים ללא הסכמה, להפכו לסובייקט, גבר ייחודי בעל אמירה ואישיות. המפגש עם התמונות מאתגר ומזמין את הצופה להיכנס לעומק הסוד כשהגבר המצולם ניצב נכוחה אל מול המצלמה, חשוף, פגיע אך מלא בעצמה פנימית. הצילום הקרוב, האינטימי, מזמין את הצופה להתבונן בעיניים של כל אחד ואחד מהמצולמים, להתקרב אליהם, להכיר אותם, לשמוע את קולם שהושתק. הבחירה בצילום בשחור לבן אינה מקרית ומאפשרת לצופה התבוננות מדויקת יותר בפרטים. הצילום מקרין עצמה פנימית החושפת את עמקי הנשמה באופן אותנטי, מבלי צורך לספר את ספור הפגיעה, מבלי להצטדק, מבלי לספק הסברים.                                                     

עבור המשתתפים עצמם, הפגיעה המינית איננה עוד זו המגדירה אותם, הם אינם עומדים עוד מנגד. גברים נראים אלה נותנים תוקף לדמותם כפי שהם רואים אותה משתקפת בראי חייהם.                    

לעיון בקטלוג התערוכה לחצו כאן

פרסומים אחרונים מאתר האיגוד

חמישי, 29 פברואר 2024 15:55
.Special Report by the Association of Rape Crisis Centers in Israel דוח מיוחד של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית.
לקריאה נוספת
שלישי, 22 נובמבר 2022 21:22
הדוח השנתי של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית מציג פרק נתונים על פגיעה מינית והטיפול בה בישראל, לצד אסופת מאמרים ועדויות ראשונה מסוגה…
לקריאה נוספת
רביעי, 24 נובמבר 2021 11:00
הדוח השנתי של איגוד מרכזי הסיוע כולל את נתוני מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, לצד נתונים על טיפול הרשויות בפגיעה מינית, ובכלל זאת נתוני…
לקריאה נוספת
שני, 30 נובמבר 2020 10:40
הדוח השנתי של איגוד מרכזי הסיוע לשנת 2020. כולל נתונים על פגיעה מינית בישראל בתקופת הקורונה ובשנת 2019, לצד מאמרים ועדויות בנושא השלכות משבר הקורונה…
לקריאה נוספת
שישי, 08 מאי 2020 10:47
פנייה דחופה ליועץ המשפטי לממשלה ולנציב שירות המדינה בדרישה להגיש ערעור ולמנוע את המינוי המסוכן
לקריאה נוספת

עקבו אחרינו בפייסבוק