קווי החירום לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית

1202: נשים | 1203: גברים

04-6566813: נשים ערביות | 02-6730002: נשים דתיות | 02-5328000: גברים דתיים
סיוע דרך WhatsApp ב-052-8361202      |    סיוע אונליין בצ'אט (שעות הערב)

פעילים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע     הנגשת מרכזי הסיוע: לחצו לפרטים

מיקומך באתר:פרסומים>פרסומים נוספים>קטלוג התערוכה 'נראים' - גברים נפגעי אלימות מינית שוברים שתיקה

קטלוג התערוכה 'נראים' - גברים נפגעי אלימות מינית שוברים שתיקה

תערוכת "נראים" היא פרי יזמה של האמנית והצלמת אליסיה שחף בשיתוף קו סיוע לנערים ולגברים נפגעי תקיפה מינית, במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית תל אביב.     

תערוכת "נראים" היא פרי יזמה של האמנית והצלמת אליסיה שחף בשיתוף קו סיוע לנערים ולגברים נפגעי תקיפה מינית, במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית תל אביב.     

1 מכל 6 גברים נפגע מינית במהלך חייו, נתון הנעלם מהעין הציבורית ומודר מהשיח אודות פגיעה מינית. גברים אלה שנפגעו בילדותם או בבגרותם, משלמים מחיר נפשי כבד בשל התביעה לעמוד בציפיות החברה מהם כגברים.

תערוכת "נראים" מציגה 19 צילומי תקריב בשחור לבן, של גברים נפגעי אלימות מינית המציגים עדות דוממת, ללא מילים לחוויה הטראומתית אותה הם נושאים בגופם ובנפשם. התערוכה מבקשת להפוך את היוצרות- מאובייקט שמותר לעשות בו מעשים איומים ללא הסכמה, להפכו לסובייקט, גבר ייחודי בעל אמירה ואישיות. המפגש עם התמונות מאתגר ומזמין את הצופה להיכנס לעומק הסוד כשהגבר המצולם ניצב נכוחה אל מול המצלמה, חשוף, פגיע אך מלא בעצמה פנימית. הצילום הקרוב, האינטימי, מזמין את הצופה להתבונן בעיניים של כל אחד ואחד מהמצולמים, להתקרב אליהם, להכיר אותם, לשמוע את קולם שהושתק. הבחירה בצילום בשחור לבן אינה מקרית ומאפשרת לצופה התבוננות מדויקת יותר בפרטים. הצילום מקרין עצמה פנימית החושפת את עמקי הנשמה באופן אותנטי, מבלי צורך לספר את ספור הפגיעה, מבלי להצטדק, מבלי לספק הסברים.                                                     

עבור המשתתפים עצמם, הפגיעה המינית איננה עוד זו המגדירה אותם, הם אינם עומדים עוד מנגד. גברים נראים אלה נותנים תוקף לדמותם כפי שהם רואים אותה משתקפת בראי חייהם.                    

לעיון בקטלוג התערוכה לחצו כאן

פרסומים אחרונים מאתר האיגוד

רביעי, 26 יולי 2017 12:53
בעקבות פרשת המורה הפדופיל ותחקיר ההמשך של "ידיעות אחרונות", אשר חשף את הקלות הבלתי נסבלת בה מורים מחליפים נכנסים לכיתות בלי להוכיח רקורד מתאים על…
לקריאה נוספת
שלישי, 04 אפריל 2017 14:32
התמודדות עם חוויה של תקיפה מינית אינה פשוטה. אין סיבה לעבור את זה לבד - אנחנו כאן כדי לסייע. בעמודים הבאים תמצאו, במרוכז, את פרטי…
לקריאה נוספת
שני, 12 דצמבר 2016 11:15
מאמרה של ד"ר תהילה אלטשולר, מהמכון הישראלי לדמוקרטיה, מתוך הדו"ח השנתי 2016 של איגוד מרכזי הסיוע
לקריאה נוספת
שני, 12 דצמבר 2016 11:13
מאמרה של רונית צור, ראש השירות לחקירות ילדים, מתוך הדו"ח השנתי 2016 של איגוד מרכזי הסיוע
לקריאה נוספת

עקבו אחרינו בפייסבוק