קווי החירום לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית

1202: נשים | 1203: גברים

04-6566813: נשים ערביות | 02-6730002: נשים דתיות | 02-5328000: גברים דתיים
סיוע דרך WhatsApp ב-052-8361202      |    סיוע אונליין בצ'אט (שעות הערב)

פעילים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע     הנגשת מרכזי הסיוע: לחצו לפרטים

מערך סיוע אונליין

מחבר/ת: ענת שמגר, רכזת סיוע און ליין במרכז לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית, השרון.

לסיוע און ליין יתרונות רבים בניהם, הסרת מחסומים אשר נובעים משמיעת קולו של אדם אחר.." לקו אני לא מצליחה לפנות אבל כאן בטח עוד ניפגש".. "אני רושמת כי ממש קשה לי לדבר".. השימוש בכתיבה מאפשר יותר חשיפה אישית ובעל ערך תראפויטי.. "אני לא מסוגלת להגיד את זה בקול רם.. פגעו בי פעמיים".., אין חשש מהבעת רגשות חיוביים או שליליים .."אני נגעלת מעצמי. .ממה שקרה לי".

"עכשיו אניח יודעת שיש לי תמיכה ויש למי לפנות"..., "שוב תודה על הכל אני הולכת לישון בלי לבכות"..." לא האמנתי שאדבר עם מישהו על תלונה.. "הצא'ט הזה אדיר", "כמה טוב שאתם כאן גם מאחורי המסך"..

אלה הן רק חלק קטן מהתגובות שקיבלנו במהלך שיחות צ'אט עם פונות כחלק מהשרות החדש והייחודי שהשקנו בתחילת חודש נובמבר.

שרות האונליין מציע סיוע בצ'אט ובאימייל. השרות קם מתוך הבנה כי הרבה פעמים קל יותר לכתוב את מה שאנחנו מרגישים במקום לומר זאת במילים.

מאז החל השרות לפעול אנחנו מקבלות פניות רבות עם סיפורים לא פשוטים אשר מתוך ההתכתבות עולה כי לפונה קל יותר לחשוף פרטים מחייה בכתיבה מאשר בדיבור.

לסיוע און ליין יתרונות רבים בניהם, הסרת מחסומים אשר נובעים משמיעת קולו של אדם אחר.." לקו אני לא מצליחה לפנות אבל כאן בטח עוד ניפגש".. "אני רושמת כי ממש קשה לי לדבר".. השימוש בכתיבה מאפשר יותר חשיפה אישית ובעל ערך תראפויטי.. "אני לא מסוגלת להגיד את זה בקול רם.. פגעו בי פעמיים".., אין חשש מהבעת רגשות חיוביים או שליליים .."אני נגעלת מעצמי. .ממה שקרה לי".

יחד עם היתרונות הגדולים שסיוע מסוג זה מביא עמו לא פעם אנו נתקלות בדילמות. התקשורת באינטרנט נעשית באמצעות טקסטים כתובים . למרות זאת, השפה שנוצרה ברשת אינה זהה לכתיבה מסורתית אלה מהווה שילוב בין כתיבה לדיבור. ישנו שימוש רב באמצעים גרפיים דוגמת האייקונים, אשר באים להחליף הבעת פנים. לא תמיד הבחירה בשימוש בהם היא פשוטה מאחר ואייקונים נתונים לפרשנות אישית.

השיח האינטרנטי דורש מאיתנו להיות מחוברות לעולם בני הנוער, לשפה ולמהירות בה הדברים קורים בשיח המקוון. אנו רואות בהזדמנות שניתנה לנו להיות חלוצות בתחום זכות גדולה, ומאמינות שמערך סיוע און ליין יאפשר לאותם פונות ופונים אשר חוששים/ות לדבר או לא יכולים/ות בגלל מגבלה מסויימת אפשרות להסתייע בנו.

הצ'אט פועל בימים ראשון, שלישי וחמישי בין 20:00-24:00

ניתן לשלוח מייל בכל עת לכתובת withu@1202sharon.org.il מענה יינתן תוך48 שעות

פרסומים אחרונים מאתר האיגוד

רביעי, 26 יולי 2017 12:53
בעקבות פרשת המורה הפדופיל ותחקיר ההמשך של "ידיעות אחרונות", אשר חשף את הקלות הבלתי נסבלת בה מורים מחליפים נכנסים לכיתות בלי להוכיח רקורד מתאים על…
לקריאה נוספת
שלישי, 04 אפריל 2017 14:32
התמודדות עם חוויה של תקיפה מינית אינה פשוטה. אין סיבה לעבור את זה לבד - אנחנו כאן כדי לסייע. בעמודים הבאים תמצאו, במרוכז, את פרטי…
לקריאה נוספת
שני, 12 דצמבר 2016 11:15
מאמרה של ד"ר תהילה אלטשולר, מהמכון הישראלי לדמוקרטיה, מתוך הדו"ח השנתי 2016 של איגוד מרכזי הסיוע
לקריאה נוספת
שני, 12 דצמבר 2016 11:13
מאמרה של רונית צור, ראש השירות לחקירות ילדים, מתוך הדו"ח השנתי 2016 של איגוד מרכזי הסיוע
לקריאה נוספת

עקבו אחרינו בפייסבוק