התחדשנו בשם חדש ובאתר חדש לצ'אט! בקרו באתר KolMila, הצ'אט של מרכזי הסיוע בכתובת: www.kolmila.org.il

מערך סיוע אונליין

מחבר/ת: ענת שמגר, רכזת סיוע און ליין במרכז לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית, השרון.

לסיוע און ליין יתרונות רבים בניהם, הסרת מחסומים אשר נובעים משמיעת קולו של אדם אחר.." לקו אני לא מצליחה לפנות אבל כאן בטח עוד ניפגש".. "אני רושמת כי ממש קשה לי לדבר".. השימוש בכתיבה מאפשר יותר חשיפה אישית ובעל ערך תראפויטי.. "אני לא מסוגלת להגיד את זה בקול רם.. פגעו בי פעמיים".., אין חשש מהבעת רגשות חיוביים או שליליים .."אני נגעלת מעצמי. .ממה שקרה לי".

"עכשיו אניח יודעת שיש לי תמיכה ויש למי לפנות"..., "שוב תודה על הכל אני הולכת לישון בלי לבכות"..." לא האמנתי שאדבר עם מישהו על תלונה.. "הצא'ט הזה אדיר", "כמה טוב שאתם כאן גם מאחורי המסך"..

אלה הן רק חלק קטן מהתגובות שקיבלנו במהלך שיחות צ'אט עם פונות כחלק מהשרות החדש והייחודי שהשקנו בתחילת חודש נובמבר.

שרות האונליין מציע סיוע בצ'אט ובאימייל. השרות קם מתוך הבנה כי הרבה פעמים קל יותר לכתוב את מה שאנחנו מרגישים במקום לומר זאת במילים.

מאז החל השרות לפעול אנחנו מקבלות פניות רבות עם סיפורים לא פשוטים אשר מתוך ההתכתבות עולה כי לפונה קל יותר לחשוף פרטים מחייה בכתיבה מאשר בדיבור.

לסיוע און ליין יתרונות רבים בניהם, הסרת מחסומים אשר נובעים משמיעת קולו של אדם אחר.." לקו אני לא מצליחה לפנות אבל כאן בטח עוד ניפגש".. "אני רושמת כי ממש קשה לי לדבר".. השימוש בכתיבה מאפשר יותר חשיפה אישית ובעל ערך תראפויטי.. "אני לא מסוגלת להגיד את זה בקול רם.. פגעו בי פעמיים".., אין חשש מהבעת רגשות חיוביים או שליליים .."אני נגעלת מעצמי. .ממה שקרה לי".

יחד עם היתרונות הגדולים שסיוע מסוג זה מביא עמו לא פעם אנו נתקלות בדילמות. התקשורת באינטרנט נעשית באמצעות טקסטים כתובים . למרות זאת, השפה שנוצרה ברשת אינה זהה לכתיבה מסורתית אלה מהווה שילוב בין כתיבה לדיבור. ישנו שימוש רב באמצעים גרפיים דוגמת האייקונים, אשר באים להחליף הבעת פנים. לא תמיד הבחירה בשימוש בהם היא פשוטה מאחר ואייקונים נתונים לפרשנות אישית.

השיח האינטרנטי דורש מאיתנו להיות מחוברות לעולם בני הנוער, לשפה ולמהירות בה הדברים קורים בשיח המקוון. אנו רואות בהזדמנות שניתנה לנו להיות חלוצות בתחום זכות גדולה, ומאמינות שמערך סיוע און ליין יאפשר לאותם פונות ופונים אשר חוששים/ות לדבר או לא יכולים/ות בגלל מגבלה מסויימת אפשרות להסתייע בנו.

הצ'אט פועל בימים ראשון, שלישי וחמישי בין 20:00-24:00

ניתן לשלוח מייל בכל עת לכתובת withu@1202sharon.org.il מענה יינתן תוך48 שעות

פרסומים אחרונים מאתר האיגוד

חמישי, 29 פברואר 2024 15:55
.Special Report by the Association of Rape Crisis Centers in Israel דוח מיוחד של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית.
לקריאה נוספת
שלישי, 22 נובמבר 2022 21:22
הדוח השנתי של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית מציג פרק נתונים על פגיעה מינית והטיפול בה בישראל, לצד אסופת מאמרים ועדויות ראשונה מסוגה…
לקריאה נוספת
רביעי, 24 נובמבר 2021 11:00
הדוח השנתי של איגוד מרכזי הסיוע כולל את נתוני מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, לצד נתונים על טיפול הרשויות בפגיעה מינית, ובכלל זאת נתוני…
לקריאה נוספת
שני, 30 נובמבר 2020 10:40
הדוח השנתי של איגוד מרכזי הסיוע לשנת 2020. כולל נתונים על פגיעה מינית בישראל בתקופת הקורונה ובשנת 2019, לצד מאמרים ועדויות בנושא השלכות משבר הקורונה…
לקריאה נוספת
שישי, 08 מאי 2020 10:47
פנייה דחופה ליועץ המשפטי לממשלה ולנציב שירות המדינה בדרישה להגיש ערעור ולמנוע את המינוי המסוכן
לקריאה נוספת

עקבו אחרינו בפייסבוק