התחדשנו בשם חדש ובאתר חדש לצ'אט! בקרו באתר KolMila, הצ'אט של מרכזי הסיוע בכתובת: www.kolmila.org.il

ביה"ס דעת - קול הלב

דעת: ביה"ס ללימודי התיאוריה הפסיכואנליטית

יוזמה וניהול: דוד בנאי וד"ר עומר לנס

מרצים: דוד בנאי, ד"ר עומר לנס, ד"ר חגי שיקלר, ד"ר יורם בן יעקב, רוני עמיאל, ד"ר משה בן אולון, ד"ר יקיר קריצמן, אורנה אייל

תוכנית הלימודים

הלמידה וההבנה של המאמרים ושל התאוריה הפסיכואנליטית על גישותיה השונות נחשבת קשה ומתסכלת. הייחודיות של התוכנית המוצעת הנה הנגשת הידע הפסיכואנליטי על היבטיו התיאורטיים והקליניים כאחד, והפיכתו למובן ובעיקר מעשי וידידותי עבור אוכלוסיית בעלי מקצועות הטיפול והייעוץ השונים.

בית הספר שם לו כמטרה להקנות לסטודנטים התמצאות עמוקה ומקיפה בתיאוריות החשובות ביותר לתמיכה בטיפול פסיכותרפוייטי דינאמי פרטני ומערכתי. לרכוש יכולת שיפוט קליני לצורך יישום נכון של התיאוריות במצבים וברגעים המשמעותיים  ולהיעזר בתיאוריה על מנת לבסס אמפטיה ולהעריך את המתרחש בתהליך הטיפולי. דגש מיוחד יושם על התמודדות עם תיאוריות מורכבות וקשות להבנה.

בית הספר יתמקד לא רק בתוכן הלימודי אלא, לא פחות, בשיטות הלמידה וזאת על מנת לאפשר הבנה, התמצאות מקיפה, הטמעה וזכירה לטווח ארוך של החומר הנלמד על אף המופשטות והמורכבות שלו.

קורסים מרכזיים

פרויד ומודל הדחף, תיאוריות של יחסי אובייקט, ויניקוט, קוהוט, הגישה ההתייחסותית, התגובות הטיפוליות-שיקוף ופרשנות, העברה והעברה נגדית, הכשל האמפאתי והאפשרויות לתיקון, תהליכים מנטאליים ראשונים ביחסי הורים-ילדים ועוד

מבנה ותוכנית לימודים

אורך המסלול: שנתיים.

מקומות לימודים: סמינר אפעל, בגליל המערבי- תחנת "קול הלב" הנמצאת במעונה (ליד כפר ורדים), ובתחנת "העמקים" שליד עין חרוד.

יום הלימודים: באפעל: יום ה בין 14:30 ל- 20:30, (6 שעות אקדמיות)

                     בצפון: יום שישי מ-8:30 עד 13:30(6 שעות אקדמיות)

תחילת הלימודים: נובמבר  2016

מספר ימי לימוד: 24 בשנה לאורך שנתיים,ארבעה סמסטרים (2 סמסטרים בכל שנה)   

ביה"ס פונה לאנשי מקצועות הטיפול והייעוץ שרוצים לדעת יותר, לדעת היטב ולדעת

ללמוד: עובדים סוציאליים, מרפאים בהבעה ויצירה, פסיכיאטרים, פסיכולוגים, רופאים, יועצות חינוכיות, מטפלים משפחתיים, והעוסקים בתחומי הבריאות הנפשית השונים, שהנם בעלי תואר שני (תואר ראשון במקרים חריגים) בתחומי עיסוק אלו.

תהליך הצגת מעומדות

על המתעניינים לשלוח בהקדם קורות חיים מפורטים+המלצות לפקס מס' : 03-5463412 או למייל  yedab@netvision.net.il.המועמדים המתאימים יוזמנו לראיון אישי. לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר במייל או בטלפון- 03-5445184 בימי א' – 8:30-11:30, ימי ד' - 10:00-18:00 וימי ה'- 13:00-18:00.