סיוע

מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית חיפה והצפון הוקם כדי לתת תמיכה מעשית ורגשית למי שנפגעו וקרוביהם וללוותן/ם בדרך הקשה שעליהן/ם לעבור בעקבות הפגיעה. ניתן לפנות אלינו באופן אנונימי ולקבל תמיכה, הקשבה, כבוד ויחס שוויוני, ללא כל תשלום, תוך שמירה קפדנית על סודיות.

חשוב לנו שתדע/י שאת/ה לא לבד

קווי חירום:

לתמיכה והתייעצות: חייג/י 1202 או 04-8641262

קו הסיוע מאויש 24 שעות ביממה על ידי מתנדבות מסורות ומקצועיות. המתנדבות מגישות סיוע נפשי ומעשי לנפגעות ונפגעים ולבני-משפחה, חברים, מכרים וקרובים אחרים, המעוניינים לקבל מידע, תמיכה וייעוץ בנושא.

ניתן לקבל בקו מידע על זכויותיך - לקבלת טיפול רפואי, טיפול נפשי ובהליך הפלילי.

סיוע וליווי בהליכים משפטיים:

במידה ותחליטו, וזה נתון אך ורק בך, תוכל/י להיעזר בנו להגיש תלונה במשטרה, הגשת בקשה לצו הרחקה או פתיחה בהליך משפטי אחר. תהליך הגשת התלונה יכול להיות מורכב וארוך ולכן יש באפשרותך, בכל עת, לבקש ליווי ממתנדבת לכל שלב בהליך.

כמו כן, ניתן לקבל מידע מפורט אודות השלבים של ההליך הפלילי והאזרחי דרך קו הסיוע שלנו (1202 או 04-8641262).

קבוצות תמיכה:

במרכז הסיוע מתקיימים מפגשים קבוצתיים לנפגעות ולסביבה התומכת, המספקים מרחב לעיבוד הפגיעה ולהתמודדות עם השלכותיה.

בין המשתתפות/ים נוצרת אווירה של שותפות, שייכות ואמפטיה המובילות להקשבה, הבנה וחוסר שיפוטיות. כך, נבנית מסגרת מגינה המאפשרת לעבור יחד רגעים קשים ולהתמודד עם הטראומה הקשה.

הקבוצות מונחות על ידי נשות מקצוע בעלות ניסיון בהנחיית קבוצות ומתמחות בעבודה עם טראומה מינית. ההשתתפות בקבוצות התמיכה מותנית בקבלת טיפול פרטני במקביל. במידה ואת/ה זקוק/ה לעזרה גם בטיפול פרטני, יש לציין זאת בפנייתך אלינו. 

לקבלת מידע אודות קבוצות תמיכה קרובות שעתידות להיפתח יש להתקשר ל-04-8641262 ולהשאיר פרטים כדי שנוכל לחזור אליך. 

מיקומך באתר:פעילות>סיוע>