קווי החירום לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית

1202: נשים | 1203: גברים

04-6566813: נשים ערביות | 02-6730002: נשים דתיות | 02-5328000: גברים דתיים
סיוע דרך WhatsApp ב-052-8361202      |    סיוע אונליין בצ'אט (שעות הערב)

פעילים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע     הנגשת מרכזי הסיוע: לחצו לפרטים

מיקומך באתר:פרסומים>מה חדש במרכז?>אפריל - מאי 2017 - סיכום פעילות חודשי

אפריל - מאי 2017 - סיכום פעילות חודשי

בין חג הפסח לחג השבועות, הנה כל מה שהספקנו לעשות:

קיימנו יום עיון נוסף לחוקרות וחוקרים על ההליך הפלילי ובו התמקדנו בקושי להגיש תלונה, וכיצד ניתן לגבות עדות יעילה מקצועית ורגישה. עוד דיברנו על נערות בסיכון, על ייחודיות הפגיעה המינית בגברים ועל האוכ' החרדית ועל הצורך ברגישות מיוחדת בחקירה.

עוד בעניין ההליך הפלילי, יזמנו שולחן עגול בנושא הנגשת ההליך הפלילי עבור טרנסיות/ים שעברו תקיפה מינית, בו השתתפו נציגי המשטרה ונציגות.ים מהקהילה. כחלק מהמסקנות נקיים ביולי יום עיון לכלל ארגוני הקהילה במטרה להרחיב את הידע אודות הזכויות במשטרה והמענה שמציעים מרכזי הסיוע, ונמשיך לחבר בין הגורמים המעורבים (למשל חדר 4) כדי שכלל נותני השירות בהליך הפלילי יכירו טוב יותר את הצרכים הייחודיים ויאפשרו הליך עם כמה שפחות חיכוכים.

במסגרת המאמצים להנגיש את קו הסיוע לגברים גם לדוברי ערבית, קיימנו מפגש למתנדבי קו הסיוע לגברים על המאפיינים הייחודיים של פגיעה מינית בגברים בחברה הערבית, בהשתתפות דועא איברהים, מטפלת במרכז תמר בירושלים, המתמחה בטיפול בפגיעות מיניות ועדות אישית של נפגע. חשוב שתדעו: בכל יום שלישי בשעות 20:00-23:00 יינתן מענה בשפה הערבית בקו הסיוע לגברים שירצו בכך. 

עוד במסגרת המאמצים להעלאת המודעות לפגיעה מינית בגברים ובמיוחד לקיומו של קו סיוע מיוחד לגברים שנפגעו מינית, יצאנו בקמפיין שמספר על הרגעים המשמעותיים בקו, עבור הפונים ועבור המתנדבים. אם טרם ראיתן/ם, תסתכלו פה: https://goo.gl/I68GE9

קיימנו יום עיון פנימי למתנדבות/ים בקווי הסיוע בנושא פגיעה מינית ובריאות הנפש. במהלך היום שמענו על ההתפתחות ההיסטורית של ההגדרות הקליניות השונות ביחס לטיפול בפגיעות מיניות, העמקנו את הידע לגבי הטיפול בנפגעות/ים במערכות בריאות הנפש, ושמענו עוד על סיוע בעת משבר נפשי. היה יום פורה ומעשיר לכולנו.

בענייני הכשרות, פתחנו קורס למטפלות ומטפלים חרדיים במרכז לילד ולמשפחה בבני ברק. הקורס בן 12 מפגשים, מתמקד בפגיעה מינית בילדים ומתבגרים, ויש בו דגש מיוחד על העבודה עם ההורים בהתמודדות עם הנפגעות/ים ועם שאר האחים והאחיות בהקשר הזה.

בנוסף:

- העברנו שיעור מיוחד לשכבת י' בעירוני ז' כחלק מפרויקט PBL (למידה מבוססת פרויקטים) בשאלה: האם האנושות מתפתחת מבחינה מוסרית? השיעור עסק בשינוי החברתי שחל ביחס לעבירת האינוס ולתקיפות מיניות בכלל.  

- ליווינו את הסגל של פסטיבל "עולמות 2017" – כנס מדע בדיוני שמתקיים אחת לשנה – בכל הנושא של יצירת סביבה בטוחה והכשרה להתמודדות עם מקרים במהלך הכנס

- העברנו הרצאה על פגיעה מינית בגברים והבניות מגדריות לאנשי משרד הביטחון

- העברנו הכשרה למתנדבי על"ם "הפוך על הפוך" בנושא פגיעה מינית בבני נוער

- פגשנו סטודנטיות/ים מהתכנית הבינלאומית לתואר שני בלימודי טראומה בבית הספר לעבודה סוציאלית וסיפרנו להן/ם על עבודת השטח שלנו ועל התערבות בשעת משבר

- קיימנו הכשרה לממונות על מניעת הטרדה מינית במגזר העסקי

- אירחנו תלמידים בכיתות י' בסמינר "להיות אזרח: מפגשים בחברה הישראלית", בשיתוף עם מרכז חינוכי פסיפס. עסקנו בעשייה חברתית בנושאים של אי שוויון מגדרי ואלימות מינית.

עוד החודש – קיימנו ערב התרמה מרגש במיוחד עם גיל שוחט האחד והיחיד בקלארו. אנחנו עדיין מתרגשות/ים מההתגייסות של גיל שוחט ושל הקלארו וכמובן של כל התורמות והתורמים שהגיעו לערב המרגש והמיוחד הזה.

ולסיום, ב- 10.7 נקיים את אירוע ההתרמה השנתי שלנו, בו יופיעו ברי סחרוף שיארח את דודו טסה!!! כל הפרטים פה: https://goo.gl/TFSwLj

נשמח לראותכן/ם!

עקבו אחרינו בפייסבוק