קווי החירום לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית

1202: נשים | 1203: גברים

04-6566813: נשים ערביות | 02-6730002: נשים דתיות | 02-5328000: גברים דתיים
סיוע דרך WhatsApp ב-052-8361202      |    סיוע אונליין בצ'אט (שעות הערב)

פעילים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע     הנגשת מרכזי הסיוע: לחצו לפרטים

מיקומך באתר:פרסומים>מה חדש במרכז?>נובמבר 2016 - סיכום פעילות חודשי

נובמבר 2016 - סיכום פעילות חודשי

מה עשינו החודש?

חודש נובמבר היה עמוס במיוחד, אז קחו הרבה אוויר כי יש לנו המוווון דברים לספר:

קודם כל, החודש היו לנו לא מעט "פרשיות", הגדולה שבהן היא חשיפתו של אלון קסטיאל. מרכז הסיוע ליווה כמה מהנשים שנפגעו על ידי קסטיאל למשטרה, והגיש תמיכה וסיוע לנשים וגברים רבות ורבים שהמקרה הזה הציף אצלן/ם זכרונות מפגיעות עבר. אנחנו כאן, מוכנות/ים לסייע איך שתרצו, מתי שתרצו וכמה שתרצו.

בנוסף, ב-25.11 צוין ברחבי העולם יום המאבק באלימות כלפי נשים. כמדי שנה יצאנו לצעדה והשתתפנו בעצרת המרכזית, במחאה על האלימות הבלתי נסבלת כלפי נשים. למי שפספסו ניתן לצפות בעצרת המלאה כאן: https://goo.gl/JAQqe3

בנוסף, מרכזי הסיוע קיבלו ביום זה את אות השרה לשוויון חברתי על פעילותם למען נשים, במעמד נשיא המדינה מר ראובן ריבלין.

*

במחלקת הסיוע לגברים אין רגע דל:

- החודש נפתח קורס הכשרה למתנדבים גברים שייאישו את קו הסיוע לגברים ונערים. בקורס הנוכחי משתתפים שני גברים מהמגזר הערבי, כחלק מהמאמצים להנגיש את הקו גם לדוברי ערבית. עם סיום הקורס, נפרסם את השעות שבהן ינתן מענה בערבית בקו הסיוע.

- התערוכה 'נראים' של הצלמת אליסיה שחף בשיתוף עם מרכז הסיוע מוצגת בספריית מדעי החברה באוניברסיטת ת"א עד סוף חודש דצמבר. אירוע מרכזי יתקיים ביום ה', 8.12 בשעה 19:00.

פרטים נוספים כאן: https://goo.gl/wzqYio

- הרצאות להעלאת מודעות לפגיעה מינית בגברים התקיימו בשירות המבחן למבוגרים תל אביב יפו; נותני שירות בריאות הנפש מחוז מרכז; חוקרי משטרה.

*

גם במחלקת הליווי בהליך הפלילי היה חודש עמוס במיוחד:

- החודש נפתח קורס הכשרה פנימי למתנדבות ותיקות שיצטרפו למערך הליווי בהליך הפלילי וילוו למשטרה, לפרקליטות ולבית המשפט נשים שירצו להיעזר בנו.

- יום עיון חשוב במיוחד התקיים במרכז, בו אירחנו חוקרות וחוקרי משטרה ליום עיון בנושא פגיעה מינית, במטרה לשפר את המענה שנפגעות ונפגעים מקבלים מהמשטרה.

*

בתחום ההכשרות לא.נשי מקצוע:

- בבית חולים וולפסון התקיים יום עיון לעובדי בריאות הנפש שעסק בהתמודדות עם פגיעה מינית והשלכותיה על נפגעי נפש. 

- קורס נוסף ומשמעותי במיוחד מתקיים בכלא נווה תרצה, ומיועד בעיקר לצוותי החינוך והרווחה. את הקורס מנחות מירי מרגלית ולילך בן עמי, רכזות הליווי בהליך הפלילי, והוא מקנה ידע על השלכות הפגיעה המינית וכן מהווה מרחב בטוח לעיבוד הדילמות והקשיים העולים בעבודה עם נשים שחוו פגיעות מיניות קשות ומרובות.

- בשבוע הבא יתקיים החודש יום העיון השנתי לנשות ולאנשי מקצוע של מרכזי סיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ירושלים ותל אביב: "לו תקום" - הרהורים על פגיעה מינית ונקמה. יום העיון יתקיים ב- 6.12.2016, במלון יערים, קיבוץ מעלה החמישה. לתכנית המלאה ולהרשמה ליום העיון יש להיכנס לקישור http://ta1202.ravpage.co.il/lotikom2016

*

בתחום מניעת הטרדה מינית במקומות עבודה:

- החודש נפתחה הכשרה לממונות במקומות עבודה במגזר העסקי. הממונות מקבלות ידע וכלים שיסייעו להן בעתיד אם יצטרכו לטפל במקרים של הטרדה ותקיפה מינית. הניסיון שלנו מראה שככל שלממונה יש יותר כלים ותמיכה, כך הטיפול במקרה יעיל והולם יותר הן עבור הנפגע/ת והן ברמה הארגונית.

- העבודה עם חיל האוויר נמשכת, ואנחנו זוכות לקחת חלק בימים משמעותיים ומרגשים בהם בכירי החיל לומדים על פגיעה מינית והשלכותיה ומבררים מה תפקידם ביצירת שינוי חברתי.

*

במחלקה החינוכית:

- הסתיים קורס ההכשרה השני, ועוד קבוצה נהדרת של מנחות ומנחים הצטרפה לשורותינו, ותצא לפגוש את בני הנוער בבתי הספר ולתת מידע חיוני כל כך על מיניות שיוויונית ומכבדת ומניעת פגיעה מינית.

- הפעילות החינוכית שלנו נמשכת בשיא המרץ! עוד לא מאחר לתאם סדנאות לבני נוער או צוותים חינוכיים - פנו אל הרכזות שלנו במייל schools@ta1202.org

*

ולסיום – בעוד שבועיים וקצת יתקיים בזאר מתלבשות על זה 2016 !!!! הבזאר מהווה חלק משמעותי ביותר מהתקציב שלנו ומאפשר לנו לקיים את כל הפעילות הענפה הזאת עבור הנפגעות והנפגעים ועבור החברה כולה.

הבזאר יתקיים השנה בתאריכים 16-17/12/16, בגני התערוכה ת"א

אנחנו בטירוף כאן וממש זקוקות וזקוקים את עזרתכן/ם - לטלפונים, איסופים, תיוגים - יש המוווון מה לעשות וכל אחת ואחד יכולות לעזור!! רוצות/ים להצטרף? הירשמו בלינק הזה: http://mitlabshot.com/ ותזכרו – גם לשתף את האירוע ולספר עליו למי שרק אפשר זאת עזרה ענקית J

אז נתראה בבזאר!

עקבו אחרינו בפייסבוק