קווי החירום לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית

1202: נשים | 1203: גברים

04-6566813: נשים ערביות | 02-6730002: נשים דתיות | 02-5328000: גברים דתיים
סיוע דרך WhatsApp ב-052-8361202      |    סיוע אונליין בצ'אט (שעות הערב)

פעילים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע     הנגשת מרכזי הסיוע: לחצו לפרטים

קורס מתנדבות קו סיוע 2016

בסוף חודש יוני הסתיים קורס מתנדבות נוסף ושמונה מתנדבות חדשות הצטרפו למערך המתנדבות המסורות של מרכז 'תאיר' למתן סיוע באמצעות קו החירום הטלפוני, פגישות סיוע, וליווי נפגעות בהליך המשפטי.

מתנדבות קורס 2016 בהרצאה של ד"ר אורנה דונת מתנדבות קורס 2016 בהרצאה של ד"ר אורנה דונת

קורס מתנדבות קו סיוע 2016 

בסוף חודש יוני הסתיים קורס מתנדבות נוסף ושמונה מתנדבות חדשות הצטרפו למערך המתנדבות המסורות של מרכז 'תאיר' למתן סיוע באמצעות קו החירום הטלפוני, פגישות סיוע, וליווי נפגעות בהליך המשפטי. בעשייתן הנפלאה תומכות המתנדבות שלנו, מלוות, מסייעות, מכילות ומאפשרות מרחב בטוח לנפגעות ולנפגעים. זוהי ההזדמנות שלנו להוקיר להן תודה!  

המתנדבת אפרת מנור אשר סיימה את הקורס לאחרונה כותבת:

"אז מה זה "תאיר" בשבילי?

בוקר אחד בהיר החלטתי שאני רוצה להתנדב. אולי חיפשתי דרך להחזיר מעט טוב לעולם שלי.

הילדים בגרו, הקו מתרוקן, זמני בידי, חיפשתי ושאלתי את עצמי ואחרים על האפשרויות.

לא שמעתי על תאיר בכלל.

מודעה צנועה במכללה שם אני מלמדת ועל לוח המודעות בישוב בו אני מתגוררת משכו את עיני וגרמו לי לקבל החלטה. התקשרתי  ל"תאיר" והצגתי את עצמי, הוזמנתי לראיון.

התנדבתי לקורס של מי שנותנות סיוע רגשי בקו הסיוע. היה זה קורס מסעיר ומטלטל  נוכח המציאות הקשה שנפרשה לי במהלכו, משמעותי ומרגש  נוכח האפשרויות להקל, לסייע, לתמוך. הקורס מגיע לסיומו בימים אלה.

המפגש עם קבוצת הנשים מכל טווח הגילאים אשר שמו להן למטרה להיות לעזר, להקשיב לפונים, לסייע להם לסמן מחדש במפת החיים שלהם את הכיוון ולחשב מחדש את המסלול הווה עבורי מקום טוב להיות בו. יצרנו קבוצה מגוונת ומעניינת עם דינמיקה משלה.

למדתי, למדתי הרבה מאד ומהטובים ביותר על התופעה של פגיעה מינית, על השלכותיה ההרסניות לאורך שנים, על ההשתקה, על ההשתקה המוגברת כאשר מדובר בבנים, על רגש אשמה ובושה ועל הצורך החזק להחזיר שליטה, לאפשר בחירה, להיות רק כמה שנחוץ. ובדרך הופרכו כמה מיתוסים שהגיע הזמן לנפצם.

הבנתי שאני נמצאת במקום שבו חשוב לדבר ולספר, לגלות, להבין, לא לשפוט, לא לבקר.  זה לא תמיד קל.

רכשתי שפה חדשה, שפת הסיוע. יש לה דקדוק פנימי משלה וחוקים ומילים ומושגים, פעלים ושמות תאר, מילות שאלה ובעיקר הקשבה מלאה ומכוונת.

בקרוב אתחיל לאייש את קו הסיוע. אני מתרגשת ושמחה וגם קצת דואגת. פני אל הלא נודע, כל שיחה אחרת, כל פונה ועולמו או עולמה המיוחד .

אבל גם אני לא לבד... הצוות של תאיר מלווה  ונמצא לצידי בהמשך הדרך. וימשיך לתמוך במי שתומך".

 

 

 

מיקומך באתר:פרסומים>פרסומים נוספים>קורס מתנדבות קו סיוע 2016

עקבו אחרינו בפייסבוק

פרסומים אחרונים מאתר האיגוד

שבת, 30 דצמבר 2017 22:41
ב-20.11.2017 פורסמה הכרעת בג"צ בעתירה נגד השבתו לתפקיד של ניצב רוני ריטמן לתפקיד ראש יחידת להב 433, בה הורו השופטים למפכ"ל המשטרה ולשר לביטחון פנים…
לקריאה נוספת
רביעי, 22 נובמבר 2017 19:41
הדו"ח השנתי של איגוד מרכזי הסיוע לשנת 2017 כולל שישה מאמרים מאת מיטב אנשי ונשות המקצוע, ולצידם שלוש עדויות, המספרות על ההשלכות הכלכליות והבריאותית של…
רביעי, 26 יולי 2017 12:53
בעקבות פרשת המורה הפדופיל ותחקיר ההמשך של "ידיעות אחרונות", אשר חשף את הקלות הבלתי נסבלת בה מורים מחליפים נכנסים לכיתות בלי להוכיח רקורד מתאים על…
לקריאה נוספת
שלישי, 04 אפריל 2017 14:32
התמודדות עם חוויה של תקיפה מינית אינה פשוטה. אין סיבה לעבור את זה לבד - אנחנו כאן כדי לסייע. בעמודים הבאים תמצאו, במרוכז, את פרטי…
לקריאה נוספת