קווי החירום לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית

1202: נשים | 1203: גברים

04-6566813: נשים ערביות | 02-6730002: נשים דתיות | 02-5328000: גברים דתיים
סיוע דרך WhatsApp ב-052-8361202      |    סיוע אונליין בצ'אט (שעות הערב)

פעילים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע     הנגשת מרכזי הסיוע: לחצו לפרטים

קורס מתנדבות קו סיוע 2016

בסוף חודש יוני הסתיים קורס מתנדבות נוסף ושמונה מתנדבות חדשות הצטרפו למערך המתנדבות המסורות של מרכז 'תאיר' למתן סיוע באמצעות קו החירום הטלפוני, פגישות סיוע, וליווי נפגעות בהליך המשפטי.

מתנדבות קורס 2016 בהרצאה של ד"ר אורנה דונת מתנדבות קורס 2016 בהרצאה של ד"ר אורנה דונת

קורס מתנדבות קו סיוע 2016 

בסוף חודש יוני הסתיים קורס מתנדבות נוסף ושמונה מתנדבות חדשות הצטרפו למערך המתנדבות המסורות של מרכז 'תאיר' למתן סיוע באמצעות קו החירום הטלפוני, פגישות סיוע, וליווי נפגעות בהליך המשפטי. בעשייתן הנפלאה תומכות המתנדבות שלנו, מלוות, מסייעות, מכילות ומאפשרות מרחב בטוח לנפגעות ולנפגעים. זוהי ההזדמנות שלנו להוקיר להן תודה!  

המתנדבת אפרת מנור אשר סיימה את הקורס לאחרונה כותבת:

"אז מה זה "תאיר" בשבילי?

בוקר אחד בהיר החלטתי שאני רוצה להתנדב. אולי חיפשתי דרך להחזיר מעט טוב לעולם שלי.

הילדים בגרו, הקו מתרוקן, זמני בידי, חיפשתי ושאלתי את עצמי ואחרים על האפשרויות.

לא שמעתי על תאיר בכלל.

מודעה צנועה במכללה שם אני מלמדת ועל לוח המודעות בישוב בו אני מתגוררת משכו את עיני וגרמו לי לקבל החלטה. התקשרתי  ל"תאיר" והצגתי את עצמי, הוזמנתי לראיון.

התנדבתי לקורס של מי שנותנות סיוע רגשי בקו הסיוע. היה זה קורס מסעיר ומטלטל  נוכח המציאות הקשה שנפרשה לי במהלכו, משמעותי ומרגש  נוכח האפשרויות להקל, לסייע, לתמוך. הקורס מגיע לסיומו בימים אלה.

המפגש עם קבוצת הנשים מכל טווח הגילאים אשר שמו להן למטרה להיות לעזר, להקשיב לפונים, לסייע להם לסמן מחדש במפת החיים שלהם את הכיוון ולחשב מחדש את המסלול הווה עבורי מקום טוב להיות בו. יצרנו קבוצה מגוונת ומעניינת עם דינמיקה משלה.

למדתי, למדתי הרבה מאד ומהטובים ביותר על התופעה של פגיעה מינית, על השלכותיה ההרסניות לאורך שנים, על ההשתקה, על ההשתקה המוגברת כאשר מדובר בבנים, על רגש אשמה ובושה ועל הצורך החזק להחזיר שליטה, לאפשר בחירה, להיות רק כמה שנחוץ. ובדרך הופרכו כמה מיתוסים שהגיע הזמן לנפצם.

הבנתי שאני נמצאת במקום שבו חשוב לדבר ולספר, לגלות, להבין, לא לשפוט, לא לבקר.  זה לא תמיד קל.

רכשתי שפה חדשה, שפת הסיוע. יש לה דקדוק פנימי משלה וחוקים ומילים ומושגים, פעלים ושמות תאר, מילות שאלה ובעיקר הקשבה מלאה ומכוונת.

בקרוב אתחיל לאייש את קו הסיוע. אני מתרגשת ושמחה וגם קצת דואגת. פני אל הלא נודע, כל שיחה אחרת, כל פונה ועולמו או עולמה המיוחד .

אבל גם אני לא לבד... הצוות של תאיר מלווה  ונמצא לצידי בהמשך הדרך. וימשיך לתמוך במי שתומך".

 

 

 

מיקומך באתר:פרסומים>פרסומים נוספים>קורס מתנדבות קו סיוע 2016

עקבו אחרינו בפייסבוק

פרסומים אחרונים מאתר האיגוד

שני, 19 פברואר 2018 18:04
במאמציו לשימור מעמדן הנחות של השוטרות בארגון, לא בוחל אלשיך בלעג מפורש לבג"ץ. העובדה כי השופטים מצאו כי גרסתה של הקצינה צ', המתלוננת נגד ריטמן,…
לקריאה נוספת
שני, 19 פברואר 2018 17:44
"ברור שהוא לא התכוון לפגוע, מרבית עברייני המין אינם מתכוונים לפגוע. הם מספרים לעצמם סיפורים כשהם חוצים קווים אדומים שאסור היה להם לחצות. הם ממעיטים…
לקריאה נוספת
ראשון, 18 פברואר 2018 17:40
לפגיעה המינית השלכות מרחיקות לכת על בריאות הנפגעות והנפגעים, הכוללת נטייה מוגברת למחלות מסוימות. במקביל, נפגעות רבות משנות את דפוס השימוש שלהן בשירותי מערכת הבריאות…
לקריאה נוספת
ראשון, 18 פברואר 2018 17:25
למרות ההוכחות החותכות להשפעות הפגיעה המינית על בריאות הנפש, מערכת בריאות הנפש כיום לא ערוכה להכיר ולספק מענים מותאמים לנפגעות ונפגעים הבאים/ות בשעריה. מה קורה…
לקריאה נוספת
ראשון, 18 פברואר 2018 17:04
בעשורים האחרונים, ביסס עצמו עולם הטראומה המינית כאחד הנחקרים והמדוברים בשיח הטיפולי העכשווי, אלא שככל שעבר הזמן, הלכה ונוצרה שוב דיאלקטיקה שבה נותר קול אחד…
לקריאה נוספת