קווי החירום לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית

1202: נשים | 1203: גברים

04-6566813: נשים ערביות | 02-6730002: נשים דתיות | 02-5328000: גברים דתיים
סיוע דרך WhatsApp ב-052-8361202      |    סיוע אונליין בצ'אט (שעות הערב)

פעילים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע     הנגשת מרכזי הסיוע: לחצו לפרטים

פרויקט שגרירות צעירות

פרויקט שגרירות צעירות הינו פרויקט מחויבות אישית חדשני המשלב ידע ושינוי תפישות ועמדות בנושא מיניות מכבדת ושוויונית, פגיעה מינית וגורמי הסיוע הרלוונטיים יחד עם תכנים בנושא העצמה ומנהיגות נפתח השנה לראשונה במרכז 'תאיר'.בפרויקט לקחו השנה חלק תלמידות כיתה יא' בקריית מלאכי והוא התקיים בשיתוף עם החצר הנשית בקרית מלאכי ובמימון של עיר ללא אלימות קריית מלאכי והקרן המשפחתית על-שם תד אריסון (ישראל). מטרת הפרויקט היא ליצר קבוצת מנהיגות, "שגרירות" שירכשו ידע וכלים להעלאת המודעות לנושאים של אלימות מינית, כבוד הדדי ושוויון בקהילה שלהן. המסרים החשובים, הידע, הכלים ותפיסות העולם מועברים ומחלחלים דרך הצעירות גם לסביבה הקרובה שלהם – וכך אנו מרחיבות יחד את מעגל המודעות למניעת אלימות מינית ומקדמות שינוי חברתי בזכות המנהיגות הנפלאות הללו.

 

 

שגרירות צעירות שגרירות צעירות

שגרירות צעירות

פרויקט 'שגרירות צעירות', פרויקט מחויבות אישית, בו לקחו חלק השנה תלמידות כיתה יא' בקריית מלאכי, נפתח השנה לראשונה במרכז סיוע 'תאיר' בשיתוף עם החצר הנשית בקרית מלאכי ובמימון של עיר ללא אלימות קריית מלאכי והקרן המשפחתית על-שם תד אריסון (ישראל).

 המפגשים עסקו בהעלאת המודעות ובקידום מנהיגות בקרב משתתפות הקבוצה לתכנים בנושאים: מגדר, העצמה, מנהיגות, כבוד הדדי ואלימות מינית. המטרה הייתה לגבש קבוצת בנות נוער שהמכנה המשותף לכולן הינו נערות שרוצות ליצור חברה ללא אלימות, ללא שיפוטיות, ולקדם חברה שוויונית יותר. הנערות השתתפו במפגשים שבועיים לאורך חמישה חודשים אשר הונחו על ידי מיכל פישר מנחת חינוך ממרכז 'תאיר' ואיריס בונדייז עובדת סוציאלית מה'חצר הנשית'. הן עברו ביחד עם המנחות תהליך קבוצתי משמעותי אשר בסיומו המשתתפות פרויקט הסברה קבוצתי בו העבירו סדנאות על דימוי גוף לנערות בכיתה ט' באחד מבתי הספר בעיר קריית מלאכי.

מטרת הפרויקט היא ליצר קבוצת מנהיגות, "שגרירות" שירכשו ידע וכלים להעלאת המודעות לנושאים של אלימות מינית, כבוד הדדי ושוויון בקהילה שלהן, כל "שגרירה צעירה" באה במגע בחיי היום-יום עם א/נשים רבים – חברים מקבוצת השווים, בני משפחה, חברי קהילה. המסרים החשובים, הידע, הכלים ותפיסות העולם מועברים ומחלחלים דרך הצעירות גם לסביבה הקרובה שלהם – וכך אנו מרחיבות יחד את מעגל המודעות ומקדמות שינוי חברתי בזכות המנהיגות הנפלאות הללו.

קצת מדבריי הבנות בסיום הקבוצה:

"אני גאה בעצמי  שאני שמה יותר לב להחפצה של נשים. מתעצבנת מפרסומות שבהן נשים מוכרות את גופן".

"המודעות שלי עלתה. השיא היה הסדנה שהעברנו, לשמוע איך הבנות רואות את עצמך ואיך הן חושבות שהבנים מסתכלים עליהן. אני גאה בעצמי שהתמדתי. היה לי משמעותי להיות כאן".

"אני גאה בעצמי שאני מנהלת ויכוחים על מעמד האישה, כגון כמה אישה מרוויחה לעומת גבר".

"עלתה בי המודעות לנשים בתור המין החזק. הרצון להגדיל חשיבות של נשים שהן מסוגלות, יכולות, לא נחותות. אני גאה בכך שאם מישהו יגיד משהו שוביניסטי אצא עליו..."

"היה לי משמעותי ללמוד להעריך את עצמנו. המפגש שדיברנו על תכונות טובות שלנו היה לי מפגש שיא. לפני כן לא ידעתי להגיד על עצמי דברים טובים. למדתי לשדר חיוביות לכל אדם".

"השיא היה ההנחיה לכיתות ט'. זה מעבר למחויבות האישית, ממש להעביר מסר. למדתי לפתח חשיבה לגבי אנשים. שאלתי גם את הבנים בכיתה את השאלות מהסדנה. למדתי להפעיל חשיבה ביקורתית כמו הסיפור עם קארין גורן בבייקאוף. לקחתי דיונים מכאן החוצה".

"התרגשתי מההנחיה לט' . כמעט בכיתי. היה לי כיף כאן שאין לי מילים. גאה בעצמי שהייתי חלק מהצוות שעזר בהנחיה לט'".

"היה לי משמעותי המפגש עם סוגי מנהיגות. למדתי להקשיב, לעבוד יותר בקבוצה. גאה בעצמי שאני מאמינה שבחורה לא צריכה לתת את עצמה אלא מעצמה ודאגתי להבהיר את זה כל הגברים שפגשתי".

אנו מבקשות להודות-

לנערות שכבה יא בחצר הנשית על כך הירתמותן לפרויקט, על המחויבות, הרגישות, העשייה, החשיפה האישית וההתמדה- אנו גאות שאתן חלק מהמאבק שלנו באלימות המינית.

לקרן אריסון על התמיכה בפרויקט שסייעו ליצירת פיילוט משמעותי לעבודה עבורנו ב'תאיר' עם קבוצות מנהיגות לנערות ונערים.

 למיכל פישר ואיריס בונדייז מנחות הקבוצה.

למנהלות החצר הנשית בעבר ובהווה, אביגיל חצור וסיון סודיפו על השותפות לאורך הדרך ועל האמונה בפרויקט הזה.

ל"עיר ללא אלימות" קריית מלאכי ולחנה פייגין מור על מימון הקבוצה והעשייה הענפה המשותפת

למידע נוסף ויצירת שיתופי פעולה פנו לרכזת הסברה ופרויקטים מיוחדים במייל hasbara@tair1202.org או בטלפון 054-9902256

מיקומך באתר:פרסומים>פרסומים נוספים>פרויקט שגרירות צעירות

עקבו אחרינו בפייסבוק

פרסומים אחרונים מאתר האיגוד

שני, 19 פברואר 2018 18:04
במאמציו לשימור מעמדן הנחות של השוטרות בארגון, לא בוחל אלשיך בלעג מפורש לבג"ץ. העובדה כי השופטים מצאו כי גרסתה של הקצינה צ', המתלוננת נגד ריטמן,…
לקריאה נוספת
שני, 19 פברואר 2018 17:44
"ברור שהוא לא התכוון לפגוע, מרבית עברייני המין אינם מתכוונים לפגוע. הם מספרים לעצמם סיפורים כשהם חוצים קווים אדומים שאסור היה להם לחצות. הם ממעיטים…
לקריאה נוספת
ראשון, 18 פברואר 2018 17:40
לפגיעה המינית השלכות מרחיקות לכת על בריאות הנפגעות והנפגעים, הכוללת נטייה מוגברת למחלות מסוימות. במקביל, נפגעות רבות משנות את דפוס השימוש שלהן בשירותי מערכת הבריאות…
לקריאה נוספת
ראשון, 18 פברואר 2018 17:25
למרות ההוכחות החותכות להשפעות הפגיעה המינית על בריאות הנפש, מערכת בריאות הנפש כיום לא ערוכה להכיר ולספק מענים מותאמים לנפגעות ונפגעים הבאים/ות בשעריה. מה קורה…
לקריאה נוספת
ראשון, 18 פברואר 2018 17:04
בעשורים האחרונים, ביסס עצמו עולם הטראומה המינית כאחד הנחקרים והמדוברים בשיח הטיפולי העכשווי, אלא שככל שעבר הזמן, הלכה ונוצרה שוב דיאלקטיקה שבה נותר קול אחד…
לקריאה נוספת