קווי החירום לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית

1202: נשים | 1203: גברים

04-6566813: נשים ערביות | 02-6730002: נשים דתיות | 02-5328000: גברים דתיים
סיוע דרך WhatsApp ב-052-8361202      |    סיוע אונליין בצ'אט (שעות הערב)

פעילים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע     הנגשת מרכזי הסיוע: לחצו לפרטים

עימות?!

הוזמנת לעימות בתחנת המשטרה בעקבות תלונה שהגשת ורוצה להבין במה מדובר? סיכמנו כאן עבורך את מידע חשוב להכנה לעימות.

 

רוצה להתייעץ לגבי התלונה שהגשת בדיסקרטיות? ליחצו כאן לקבלת מידע על כל קוי הטלפון שלנו

 

מה זה עימות?

עימות הוא חלק נפוץ בחקירה של תלונה על עבירת מין. עימות מתקיים ברוב החקירות אבל לא בכולן. כלומר אין צורך להיבהל אם הוזמנת וגם אם לא הוזמנת לעימות.

במהלך העימות תתבקש/י לשבת מול האדם שפגע בך ולהתעמת איתו על העובדות של מה שקרה. בעימות החוקר (או חוקרת) ישאל אותך ואת הפוגע שאלות על העדויות שנתתם.

 

מי עוד ישב בחדר בזמן העימות?

ברוב המקרים החוקר בחדר יהיה אותו חוקר שבפניו הגשת את התלונה. אבל לפעמים ינהל את העימות חוקר אחר. אם הרגשת בנוח עם החוקר שלקח ממך את התלונה, כדאי לומר זאת בשיחת הטלפון המקדימה ולבקש שהוא ישב גם בעימות. אולם לא בכל המקרים הבקשה שלך תיענה.

 

האם מותר לי לסרב?

כמובן. ההשתתפות בעימות היא לא חובה. אבל (וזה אבל גדול...) אם תיסרב/י להשתתף בעימות זה עלול לפגוע מאוד בסיכויים של התלונה שלך. לכן, מומלץ מאוד להתייצב לעימות ולשתף איתו פעולה כמיטב יכולתך.

חשוב לנו להזכיר כאן שהבריאות הנפשית שלך היא בעדיפות עליונה! אם השתתפות בעימות תסכן את בריאותך בכל דרך שהיא – עדיף לסרב לעימות!

אם בחרת מכל סיבה שהיא לסרב לעימות, חשוב שתסביר/י בצורה הטובה ביותר לחוקר מה הסיבה שלך לסירוב, כולל החשש שיש לך לגבי היכולת שלך לעמוד בעימות כזה מבחינה נפשית. הסבר טוב וגלוי יכול לעזור לחוקר להתקדם בטיפול בתיק גם ללא עימות.  

 

מה צריך להכין?

אין צורך להכין שום דבר לעימות. העימות מבקש לראות את המפגש האמיתי והכן שלך עם האדם שפגע בך. כדאי להתכונן לכך שעימות יכול להימשך זמן רב – שעה ויותר.

יתכן שבמהלך העימות הפוגע ינסה לערער את האמינות שלך, לשכנע את החוקר שיש לך נטיות לשקר, להשחיר את האופי שלך. זה המקום לקחת אויר ולספר את הדברים כמו שאת/ה יודע/ת שהם קרו. ספר/י את הדברים בצורה הטובה ביותר שניתן, לכ/י עם האמת שלך!

 

מה יקרה אם לא אצליח לדבר?

כל תגובה שלך במהלך העימות היא נכונה! אם לא הצלחת לדבר, אם בכית, אם נחנקת מדמעות וגם אם צעקת וקיללת. העימות לא בוחן את כושר הביטוי שלך או את היכולת שלך להפגין איפוק. כל תגובה, אם היא היתה כנה ואמיתית, היא נכונה.

 

האם אפשר לצרף מלווה או עורכ/ת דין לעימות?

ניתן להגיע לתחנת המשטרה ביחד עם מלווה או עורכ/ת דין. אבל לחדר החקירות שבו מתקיים העימות נכנסים בדרך כלל רק הצדדים והחוקר. אם חשוב לך שהמלווה תיכנס איתך, יש להציג את הבקשה בהקדם האפשרי לחוקר. אבל רוב הסיכויים שהבקשה שלך לא תתקבל.

הניסיון שלנו הוא שגם אם המלווה תחכה לך בחוץ, חשוב שלא תישאר/י לבד בתום העימות. לכן מומלץ מאוד להגיע לתחנת המשטרה עם מלווה ולבקש שתחכה בחוץ גם אם זמן ההמתנה יהיה ארוך מאוד.

 

אני מפחד/ת ללכת לבד...

מרכזי הסיוע מלווים נשים וגברים לעימות בכל רחבי הארץ. הליווי נעשה בחינם והמטרה היא להבטיח לך תמיכה רגשית וליווי של מתנדבת שמכירה ומבינה את התהליך הזה. גם אם כבר יש לך מלווה, המלוות שלנו מגיעות כדי לתמוך בכולכם בתהליך.

לתיאום ליווי, ליחצו כאן לקבלת מידע על כל קוי הטלפון שלנו

 

למידע נוסף על ההליך הפלילי בעבירות מין

מיקומך באתר:פרסומים>פרסומים נוספים>עימות?!

פרסומים אחרונים מאתר האיגוד

שני, 19 פברואר 2018 18:04
במאמציו לשימור מעמדן הנחות של השוטרות בארגון, לא בוחל אלשיך בלעג מפורש לבג"ץ. העובדה כי השופטים מצאו כי גרסתה של הקצינה צ', המתלוננת נגד ריטמן,…
לקריאה נוספת
שני, 19 פברואר 2018 17:44
"ברור שהוא לא התכוון לפגוע, מרבית עברייני המין אינם מתכוונים לפגוע. הם מספרים לעצמם סיפורים כשהם חוצים קווים אדומים שאסור היה להם לחצות. הם ממעיטים…
לקריאה נוספת
ראשון, 18 פברואר 2018 17:40
לפגיעה המינית השלכות מרחיקות לכת על בריאות הנפגעות והנפגעים, הכוללת נטייה מוגברת למחלות מסוימות. במקביל, נפגעות רבות משנות את דפוס השימוש שלהן בשירותי מערכת הבריאות…
לקריאה נוספת
ראשון, 18 פברואר 2018 17:25
למרות ההוכחות החותכות להשפעות הפגיעה המינית על בריאות הנפש, מערכת בריאות הנפש כיום לא ערוכה להכיר ולספק מענים מותאמים לנפגעות ונפגעים הבאים/ות בשעריה. מה קורה…
לקריאה נוספת
ראשון, 18 פברואר 2018 17:04
בעשורים האחרונים, ביסס עצמו עולם הטראומה המינית כאחד הנחקרים והמדוברים בשיח הטיפולי העכשווי, אלא שככל שעבר הזמן, הלכה ונוצרה שוב דיאלקטיקה שבה נותר קול אחד…
לקריאה נוספת

עקבו אחרינו בפייסבוק